Active Beauty
7 tipov pre letné líčenie: Takto vydrží dlhšie

Horúci make-up

7 tipov pre letné líčenie: Takto vydrží dlhšie

Pri letnom líčení sa nám neraz stane, že ho pot zmyje skôr, než ideme na obed. Pomôžte si s našimi radami pripraviť pekný letný make-up, ktorý vydrží aj stúpanie teplôt do výšin znesiteľnosti.

1. Tip pre letný make-up mihalníc a obočia

Vodoodolnú maskaru milujeme, o tom niet pochýb, ale ešte praktickejšie je v lete maskaru nepoužívať vôbec. Mihalnice a obočie si možno vhodným farebným tónom, ktorý sa hodí k farbe pleti a vlasov, aj nafarbiť a vďaka tomu sa už po celé leto nemusíte zaoberať večným maľovaním mihalníc či obočia. Pre fanúšikov domácej starostlivosti existujú na trhu aj sety na farbenie vhodné na domáce použitie.

2. Očné tiene vždy len s podkladovou bázou

Ak patríte k tým, ktorí si potrpia na očné tiene aj v lete, bezpodmienečne pod nich vždy použite podkladovú bázu. Bez nej sa totiž očný make-up bude usádzať v záhyboch viečok. Podkladovú bázu vždy na viečka nanášajte vklepkaním končekmi prstov. So základom v podobe podkladovej bázy vám očné tiene vydržia na viečkach dlhšie. Po nalíčení môžete ešte na zafixovanie make-upu použiť fixačný sprej.

3. Pre krásny letný vzhľad pleti namiesto krému radšej sérum

Vyhnúť sa lesklej a mastnej pleti je počas letných dní pomerne ľahké. Ak udrú vysoké teploty, jednoducho prejdite z bežného krému na sérum. Zmatňujúce séra s kyselinou hyalurónovou, ktoré sa rýchlo vstrebávajú a krásne pokožku hydratujú, predstavujú dokonalý základ pre letný make-up. Pri správne nastavenej rutinnej letnej starostlivosti o pleť sa v T-zóne zníži aj produkcia mazu. Na sérum však bezpodmienečne vždy naneste opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom. Na trhu sú teraz aj špeciálne opaľovacie fluidy určené len na tvár.

4. Kvapka tónovacieho krému do pleťových prípravkov

Na dosiahnutie ľahkého letného make-upu so žiarivo bronzovým efektom môžete do sér zamiešať aj pár tónovacích kvapiek, až kým pleť nepôsobí prirodzene opálená. Kvapky však nikdy neaplikujte priamo na pokožku. Aké sú výhody tejto metódy? Vďaka samoopaľovacím kvapkám chytíte krásny bronz bez toho, aby ste sa museli vystavovať škodlivému UV-žiareniu.

5. Lícenka, rúž a očné tiene v jednom

Všestranný produkt? Áno, prosím! Aby sme vniesli na pleť trošku ružového odtieňa, siahnime po lícenke v odtieni teplej broskyňovej. Trošku produktu si jemne nanesieme prstami na lícne kosti, pery, špičku nosa a pohyblivú časť viečka a dobre ho rozotrieme.

6. Osvieženie počas dňa

Fixačné spreje osviežia make-up aj počas dňa, krásne ochladia – najmä vtedy, ak sú pred použitím uložené v chladničke.

7. Vodoodolné produkty, aj mimo vody

Produkty odolné voči rozmazaniu a poteniu poskytujú mimoriadne dlhú výdrž a dobre odolávajú aj vysokým teplotám, pri ktorých sa bežné produkty rozmazávajú alebo roztekajú. V súčasnosti sú na trhu aj vodoodolné verzie kajaliek, očných tieňov, maskár a tiež gélov na obočie.