Active Beauty
Aura nails - krok po kroku, ako na trendovú manikúru

Vyčarujte ich vlastnoručne

Aura nails - krok po kroku, ako na trendovú manikúru

Nežné na končekoch, výrazné v strede: až umelecky nalakované aura nails sú túto jar mimoriadne in. A ako si na nechtoch vytvoriť plynulé farebné prechody?

Čo sú aura nails?

Ombré trošku inak - pri trendy aura nails sa farebný prechod nevytvára zhora nadol ako zvyčajne, ale zvnútra smerom von. Tools zostávajú rovnaké - aj tu sa používajú hubky na make-up. Možné farebné kombinácie sú prakticky nekonečné. Mnohé dámy sa nechávajú inšpirovať aj farbami asociovanými s vlastným znamením zverokruhu. Look nádherne vynikne, ak sa svetlejšia farba nanesie zvonka a tmavšia zvnútra.

Starostlivosť a podkladová vrstva - starostlivosť o nechty aj doma

Ak chcete mať krásne upravené ruky, najprv prejdite pozdĺž nechtového lôžka perom na odstraňovanie kožičky a roztok nechajte na kožičke pôsobiť približne päť minút. Potom kožičku možno jednoducho zatlačiť späť pomocou špičky pera. Tu je naozaj podstatné, aby ste pracovali opatrne, inak by ste mohli poškodiť nechtové lôžko. Zvyšky kožičky potom jemne odstráňte mydlom na ruky. Nakoniec naneste spevňujúci podkladový lak.

Nailart a la „aura nails“ – ako na to?

Pripravte si plochú hubku na make-up. Svetlofialovým lakom namaľujte na nechty elipsu rovnakej veľkosti ako necht, pričom stred nechtu zostane zatiaľ nenamaľovaný. Do stredu následne neneste červený lak. Už na hubke by sa obe farby mali trochu premiešať. Hubku potom jemne prikladajte na necht a následne na hubku naneste ďalšiu vrstvu laku. Techniku opakujte, kým sa farby neprekryjú a nevytvoria plynulé prechody.

Clean-up a finish pre vzhľadnú manikúru

Ak sa pracuje pri manikúre s hubkami, samozrejme, že sa čo to dookola zapacká. Ak lak skončí aj mimo nechtu, napríklad na nechtovom lôžku alebo na končekoch prstov, možno ho rýchlo odstrániť: stačí namočiť vatovú tyčinku do odlakovača a prebytočný lak ňou opatrne odstrániť. Tento trik funguje skvele hlavne vtedy, ak ešte lak úplne nezaschol. Keďže na nechtoch musí zaschnúť niekoľko vrstiev laku, je najlepšie vyčkať dlhšie, aby všetky vrstvy úplne stvrdli. Približne po 15 minútach potom zapečaťte dizajn nechtov vrchným lakom. Na špeciálne príležitosti: Podľa dĺžky nechtov prilepte ešte lepidlom na nechty dva až tri trblietavé kamienky. O nádherný finish sa postarajú strieborné akcenty trblietavého laku, na nanášanie použite jemný štetec na očné tiene.

Glazed aura nails

Fanúšičky jemných a decentných vzorov si zamilujú túto verziu aura nails. Look opticky pripomína obľúbený štýl Hailey Bieber – „glazed donut nails“. V našom looku však obvyklé výrazné farby aura nails nahrádzajú jemné ružové a nude tóny. Postup zostáva rovnaký, avšak za základný farebný lak sa volí nude odtieň, ktorý sa farebne prepája s mliečne bielym lakom. Farby možno samozrejme použiť aj v opačnom poradí. A ako posledná vrstva prichádza už len vrchný lak s trblietavými čiastočkami. Tie dodajú vzhľadu typický glazúrovaný finish.

S týmito produktami z dm vyčarujete perfektné aura nails

So zrkadlovým povrchom

„Lak na nechty 13 Mademoiselle“ od essie

Kúpite na mojadm.sk

Pre trendy glazúrovaný vzhľad nechtov

„Lak na nechty Dream In Soft Glaze 010 - Hailey Baby” od Catrice

Kúpite na mojadm.sk

Posilňuje a ošetruje nechty

„Lak na nechty Easy & Speedy 235 lilac” od trend !t up

Kúpite na mojadm.sk

Rýchloschnúci

„Lak na nechty Colour 16 Chili Together” od essence

Kúpite na mojadm.sk