Active Beauty
Čistenie pleti: prečo sú pleťové oleje našou modlou
Text: Nina Horcher, Margit Hiebl, Theresa Haidinger

K-Beauty

Čistenie pleti: prečo sú pleťové oleje našou modlou

Už dávno vieme, že kyprá a zdravá pleť nie je náhoda. Okrem správnej starostlivosti zohráva dôležitú úlohu aj každodenné čistenie tváre. Najnovším trendom sú čistiace oleje. Takto ich používajte.

Prečo je čistenie pleti tak dôležité?

Čistenie tváre neodstraňuje len produkty líčenia. Počas dňa sa na pokožke hromadí veľa vecí - od baktérií cez kožný maz až po jemný prach. Ak sa táto vrstva neodstráni, môže narušiť našu ochrannú vrstvu a viesť k zápalu. Ak nosíte make-up, mali by ste si večer najprv odstrániť make-up a potom vykonať čistiaci rituál.

Aké sú to čistiace oleje?

To najdôležitejšie: čistiace oleje nie sú akékoľvek oleje, čo máte doma. Nepoužívajte na čistenie pleti váš olivový alebo kokosový olej. Make-up a nečistoty sa nám na pokožke spájajú aj s našou mastnotou, potrebujeme preto aj niečo iné než čistú olejovú zložku. Čistiace oleje na rozdiel od prírodných olejov obsahujú emulgátor, ktorý umožňuje ich zmytie vodou. Preto sa tieto oleje nazývajú aj hydrofilné.

Výhody čistiacich olejov

Najmä suché typy pleti trpia pocitom napätia a šupinatej pleti po odstránení make-upu. Čistiace oleje sú ideálne pre suchú pleť. Majú antibakteriálny účinok, regulujú produkciu kožného mazu a dodávajú pokožke vlhkosť počas čistenia tváre.

Čistenie pleti s čistiacimi olejmi: takto to funguje

Na mokrú pokožku: Po zmiešaní s vodou emulgujú do mliečnej hmoty, ktorá sa vmasíruje do pokožky. Potom ho opláchnite vodou. Ten priamo hydratuje pokožku a zároveň ju čistí.
Na suchú pokožku: Niektoré čistiace oleje (tradične používané v kórejskej kozmetike) sa nanášajú na suchú pokožku a vmasírujú sa. Potom ho jednoducho odstráňte pomocou vatového tampónu alebo dôkladne opláchnite vodou.

Tajný tip pre žiarivú pleť: double cleansing

Táto čistiaca metóda pochádza z Kórey. Jej základom je, že používate dva rôzne typy čistiacich prostriedkov na tvár po sebe. Po čistiacom oleji nasleduje výrobok na báze vody, ako je gél, pena alebo micelárna voda. Čistiaci prípravok na tvár pôsobí veľmi hĺbkovo, bez námahy odstraňuje aj opaľovací krém a je ideálny pre mastnú pleť.

Čistenie pleti s olejmi: tieto produkty milujeme

Bez parfumu a mikroplastov

Čistiaci pleťový olej od Balea

Kúpiť online na mojadm.sk

Prírodná receptúra s jojobou, vitamínom E a damascénskou ružou

Ružový čistiaci olej od PURITY VISION

Kúpiť online na mojadm.sk