Active Beauty
Holenie tváre u žien: dermaplaning

Chĺpky preč

Holenie tváre u žien: dermaplaning

Vstať z postele, zamieriť do kúpeľne a siahnuť po strojčeku a pene na holenie, to teda ženám nemusí nič hovoriť. Avšak holenie ženskej tváre patrí v iných krajinách, napríklad v Japonsku, k bežnej skrášľovacej rutine.

Čo je dermaplaning?

Holenie ženskej tváre, nazývané tiež dermaplaning, je postavené na použití špeciálneho strojčeka s jemnými čepieľkami, ktorý odstraňuje jemné chĺpky, zvyšky kožného mazu, pozostatky kozmetických prípravkov a tiež odumreté kožné bunky. Takéto ošetrenie so sebou nesie určité výhody. Pleť po aplikácii mechanického peelingu pôsobí hladšie a jemnejšie. Metóda dermaplaningu zbaví tvár nečistôt a spúšťa prirodzený proces revitalizácie pleti. Výsledky ošetrenia krásne vidieť aj po nanesení podkladovej bázy, tá sa už totiž viac nehromadí na zhlukoch drobulinkých chĺpkov a pleť je po nej úžasne hladká.

Takto funguje holenie tváre u žien

Holenie tváre bude hračka so strojčekom, špeciálne vyvinutým na dermaplaning, napríklad s epilátorom na tvár zn. Balea. Mimoriadne dôležité je, aby ste pred použitím strojčeka dobre vyčistili a vydezinfikovali čepieľky, predídete tak podráždeniu pokožky. Ďalším krokom je dôkladne si umyť pleť. Ak ste na klasiku, na odstránenie jemnučkých chĺpkov z tváre môžete s kľudom použiť penu či krém na holenie, no na tento účel je vhodný aj detský olej alebo iný neparfumovaný olej. Pri holení je ideálne postupovať od čeľuste smerom nahor, proti smeru rastu chĺpkov. Vyhladenú pleť potom už len vyčistite pomocou jemného umývacieho gélu a vody. Pokožka je po dermaplaningu mimoriadne citlivá, preto by ste na ňu po ošetrení v žiadnom prípade nemali nanášať produkty s obsahom alkoholu alebo parfumované produkty.


Pre koho dermaplaning nie je vhodný?

Dávka opatrnosti sa odporúča hlavne majiteľkám citlivej pleti. Holenie tváre sa neodporúča ani v prípade akné, rôznych kožných ochorení, po spálení kože slnkom a tiež sa neodporúča ženám s tetovaním. Ak si nie ste istá, či je dermaplaning vhodný pre vás, najlepšie je vopred sa poradiť s kožným lekárom.

S týmto produktom to funguje:

Epilátor na tvár zn. Balea

Vhodný na holenie jemných chĺpkov nad hornou perou, na brade a lícach.

Kúpte si teraz na mojadm.sk