Active Beauty
Leto: Francúzska manikúra vo farbách ako na Insta!

Letná mani

Leto: Francúzska manikúra vo farbách ako na Insta!

Klasický francúzsky nail dizajn s farebnými špičkami: Vďaka pestrým farbám klasická manikúra toto leto zažiari farbami a stane sa hitom na večierkoch a outdoorových párty.

Francúzska manikúra: Klasika medzi manikúrami

Elegantné jednoduché a stále nadčasové: Klasické french nails sa vďaka svojmu decentnému vzhľadu hodia nielen ku každému outfitu, ruky vďaka nim pôsobia jemne a upravene. Preto niet divu, že tento nail trend, ktorý bol naposledy veľmi populárny v 90. rokoch, teraz slávi svoj comeback. French nails sa orientujú podľa prirodzenej farby nechtov. To znamená, že väčšia časť povrchu nechtu je nalakovaná lakom v nude alebo ružovkastom odtieni, pričom zvýraznená bielou je len špička.

Dokonalý tvar nechtov ako základ farebnej francúzskej manikúry na leto:

Vďaka influencerkám, ako je Hailey Bieber so svojimi „glazed donut nails“, je teraz in najmä francúzska manikúra, pričom nechty pri nej upravujú do tvaru mandlí. Nakoniec však platí jedno: pri francúzskej klasike je povolené všetko, čo sa vám páči, na tvare nechtov nezáleží, môžete ich mať dlhé alebo si ich necháte krátke, hranaté alebo zaoblené.

Sfarebnieva sa: Letná francúzska manikúra

Toto leto dostávajú klasické french nails upgrade. Biele špičky sa letom zmenia na farebné, pričom farebným kreáciám sa tu medze rozhodne nekladú. French nails s novými farebnými špičkami vyjadrujú predovšetkým jedno: čistú túžbu po lete a dobrej nálade! Či už to bude „barbiecore look“ s výraznou ružovou, trendy look z dielne Pantone 2024 v odtieni „peach fuzz“ alebo sa nechty odejú do jemnej svetlomodrej, z ktorej zažiaria farebné špičky – jednoducho nadčasový look, ktorý na seba upúta jednoznačne každého.

Sedem krokov k letným a farebným french nails:

  1. Nechty si pilníkom upravíme do požadovaného tvaru. Pri pilníkovaní musíme dbať na to, aby sme pilníkom pracovali vždy len v jednom smere, nechty tak ušetríme od malých trhliniek. Z nechtov odlakovačom odstránime všetky zvyšky laku. Potom opatrne pozatláčame kožičku a vlažnou vodou všetky zvyšky kožičky z nechtov zmyjeme.
  2. Aby sme sa vyhli pofarbeniu nechtov dlhodobým používaním laku, prípadne plochu nechtov vyrovnali od rýh, na nechty nanesieme transparentný podkladový lak a necháme ho dôkladne zaschnúť.
  3. Na nechty potom nanesieme základný lak v ružovej alebo jemnej béžovej farbe a nechajte ho dôkladne vytvrdnúť.
  4. Akonáhle je lak dobre zaschnutý, na nechty nalepíme šablónky na francúzsku manikúru. Umiestnime ich tesne za okraj nechtu, aby špička nechtu zostala voľná a dala sa nalakovať. Šablónky by preto mali kopírovať tvar špičiek nechtov.
  5. V ďalšom kroku sa na špičky nechtov nanesieme farebný lak. Ak lak trochu presahuje okraj, vôbec to nevadí, šablónky totiž chránia jemné prechody od špičky nechtu k zvyšku jeho plochy. Pri rozhodovaní sa, aký lak na špičky použiť, sa fantázii medze nekladú – elegantne krásne jednoliate alebo každá špička inej farby? Povolené je naozaj čokoľvek.
  6. Po zaschnutí farebného laku môžeme zasa šablónky veľmi opatrne odstrániť.
  7. Nakoniec nechtom dodáme lesklý finish v podobe transparentného vrchného laku. Farebné špičky nechtov tak budú lepšie chránené a letný farebný french nail look nám takto vydrží dlhšie.

Pre krásne tvarované nechty

Zafírový pilník na nechty od ebelin

Kúpite na mojadm.sk

Starostlivosť o kožičku

Odstraňovač nechtovej kožičky od ebelin

Kúpite na mojadm.sk

Flexibilná všestranná ochrana nechtov

Podkladový a vrchný lak na nechty Power Gel 2v1 od Catrice

Kúpite na mojadm.sk

Pre dokonalú špičku nechtov

Šablóny na francúzsku manikúru od essence

Kúpite na mojadm.sk

Rýchloschnúci lak s gélovou úpravou

Lak na nechty Quick’n Crazy, 323/660 od s-he colour&style

Kúpite na mojadm.sk