Active Beauty
Pantone farba roku 2024

Peach Vibes

Pantone farba roku 2024 "Peach Fuzz": od make-upu až po taburetku

Svet krásy, módy, ale aj svet interiérového dizajnu rok čo rok netrpezlivo vyčkáva, kedy spoločnosť Pantone oznámi, ktorá farba si vydobyje titul farby roka. Tá totiž jasne naznačuje, kam by nás mala viesť cesta farieb vo všetkých oblastiach života. Tento rok padla voľba na jemnú broskyňovú farbu - o ktorej sa hovorí, že má povzbudzujúce aj upokojujúce vlastnosti. To z nej robí ideálnu inšpiráciu zameranú na štýl.

Keď sa ružová a oranžová spoja do „Peach Fuzz“

Farba, ktorá priam vyžaruje spojenie, slobodu, teplo a bezpečie – to je dôvod, prečo si inštitút farieb Pantone vybral tento rok ako farbu roka odtieň „Peach Fuzz“. Jemná broskyňa vznikla namiešaním ružovej a oranžovej – farieb, ktoré sa môžu podľa psychológov hrdiť pozitívnymi vlastnosťami:

  • Oranžová zastupuje veselosť, motiváciu a radosť zo života, a preto má povzbudzujúce a energizujúce účinky.
  • Ružová zintenzívňuje pozitívne pocity a tiež dokáže zmierniť agresivitu a násilie.

Po krízovom a vyčerpávajúcom roku 2023 je to teda farebná nádej na lepšiu budúcnosť.

Zdržanlivá elegancia na každú príležitosť

Či už sa to týka krásy, módy alebo interiérového dizajnu – s farbou „Peach Fuzz“ je možnosť v každej oblasti života vytvoriť niečo vkusné, nadčasové a vznešené. Poďme teda na vec:

  1. Beauty: Na tomto farebnom odtieni je skvelé to, že je ho možné kombinovať s akýmkoľvek lookom a že je vhodný, čo do stylingu, na každú príležitosť – je totiž univerzálny, zdržanlivý a zároveň veľmi decentný. Ak tento krásny odtieň oranžovej zdobí líčka, okamžite ich rozjasní sviežosťou. V kombinácii s tmavými farbami a sýtymi bobuľovými a červenými tónmi (napr. na perách) vytvára elegantný a vzrušujúci večerný vzhľad. Dámy, ktoré nie sú fanúšičkami líčenia vo všeobecnosti: Pastvou pre oči sú aj ozdoby vo vlasoch – áno, v pastelovej oranžovej.
  2. Móda: Veru ani v stylingových kombináciách sa medze nekladú. Pastelová oranžová je mimoriadne krásna v kombinácii s inými pastelovými farbami, napríklad so šalviovou zelenou alebo baby modrou. A aby elegantný zákusok doladila ešte aj vznešená čerešnička, stavte na doplnky (šperky či kabelku) v trendovej farbe a skombinujte ich napríklad s hnedou, antracitovou alebo čiernou. Dámy, ktoré sa nebránia experimentovaniu, môžu siahnuť aj po žiarivých farbách, ako sú oranžová, ružová alebo žltá, alebo radšej staviť na „allover-look“.
  3. Bývanie: Ak máte radi svoje domáce kráľovstvo tak trochu zasnené a romantické, môžete do existujúceho, skôr svetlého obývacieho konceptu, vniesť závan sviežosti pomocou niekoľkých trendových akcentov, napríklad menších doplnkov, ako sú taburetka, obrazy alebo poťahy na vankúše. Podobne ako vo svete módy, farebný tón vyznie ešte lepšie, ak sa doladí s tmavými odtieňmi. Superštýlové: ak sa „Peach Fuzz“ stretne s lesnou zelenou.

Broskyňové beauty výrobky zo sortimentu dm

Plné farebné spektrum

Paletka očných tieňov Wow In A Box 010 Peach Perfect od Catrice

Kúpiť teraz na mojadm.sk

18 hodinové broskyňové potešenie

Korektor 18h High Coverage 020 Peach od trend !t up

Kupiť teraz na mojadm.sk

Správny odtieň pre svieži vzhľad

Lícenka Le Blush True Match 160 Peach od L’ORÉAL PARiS

Kúpiť teraz na mojadm.sk