Active Beauty
Päť tipov: takto rúž vydrží skutočne dlho!
Text: Elisabeth Sas, Theresa Haidinger

Škola líčenia

Päť tipov: takto rúž vydrží skutočne dlho!

Plumping a contouring: Nie je nič jednoduchšie, ako nalíčiť pery tak, aby boli krásne plné a objemné. A k tomu naše tipy, ako na to, aby rúž dlho vydržal a nerozmazával sa!

S týmito piatimi tipmi sa rúž z pier len tak nezmaže

1. Píling na pery pre zamatovohebké pery

Pílingy a iné ošetrujúce produkty na pery pomáhajú z pier odstraňovať odumreté čiastočky kože a zároveň pery krásne hydratovať. Ako domáce vychytávky s rovnakým účinkom sú skvelé aj kávová usadenina, prírodný trstinový cukor, morská soľ, olivový olej a tiež med. A úžasný a zároveň aj lacný pílingový nástroj je aj zubná kefka. Pílingy sú zvlášť výhodné, ak používate tekuté rúže na pery, pretože práve tieto rúže zvýraznia každú jednu nevzhľadnú šupinku.

2. S týmito produktami vydrží rúž na perách po celý deň

Potom, ako pery jemne vyčistíte, naneste na ne podkladovú bázu pre „plumping efekt“. Bude na perách jemne štipkať a štekliť, pretože obsahuje výťažky z chilli a mentolu, ale perám dodá väčší objem a aj pevnosť. Následne naneste na pery long lasting rúž. Akonáhle rúž na perách zaschne, máte istotu, že vydrží na svojom mieste celý deň a špeciálne zloženie produktu sa postará o to, že rúž sa nezmaže a nezlomia ho veru ani bozky. Jemnú pokožku pier dodatočne ochráni pred vysychaním hydratačný balzam. Na konci dňa sa „SuperStay“ rúže dajú ľahko odstrániť odličovacím tampónom.

3. Kontúrovaním za plnšími perami

Contouring sa netýka len nosa a lícnych kostí, dajú sa ním vyčarovať aj plné pery! Vyberte si kontúrovaciu ceruzku vo farbe, ktorá čo možno najviac zodpovedá prirodzenej farbe pier a obkreslite ňou líniu pier. Ak chcete, aby ústa vyzerali o čosi väčšie, môžete rovnakou ceruzkou jemne zvýrazniť aj kútiky úst. Zvlášť jemne postupujte pri nanášaní kontúry pri Amorovom oblúku, ak by ste to totiž prehnali, celkový efekt by mohol pôsobiť pomerne neprirodzene. Nakoniec na pery naneste rúž, v rovnakej farbe ako kontúrovacia ceruzka.

4. Two-Tone Lip Plumping

Ďalšou technikou na dosiahnutie plnších pier je trik „two-tone“. Takže, ako naň! Ako základ použite na pery produkt na dosiahnutie „plumping“ efektu. Následne si vyberte rúže dvoch farieb, avšak z rovnakej farebnej rodinky. Tmavší naneste po vonkajšej hranici línii pier a svetlejší po vnútornej. Farbu na perách jemne zapracujte tak, aby farebné prechody neboli viditeľné. Na záver už len postačí naniesť svetlý lesk na pery, ten sa postará o krásne lesklý finish.

5. Takto vydrží rúž celý deň, dokonca aj bozky

Nenápadné občasné „touch ups“ počas dňa zabezpečia, že pery budú po celý deň vyzerať krásne a upravene. Po jedle si pery len jemne pretrite obrúskom, príliš ich netrite. Ako praktický pomocník v kabelke určite poslúži malé kozmetické zrkadielko. Vybrať, nakuknúť, skontrolovať pery a v prípade potreby pretrieť, hotovo!

Tieto rúže sa nerozmazávajú:

Neotláča sa, nevysychá

Rúž na pery SuperStay Vinyl Ink od Maybelline New York

Kúpiť online

Dlhotrvajúca hydratácia

Rúž na pery Infaillible od L'ORÉAL PARIS

Kúpiť online

16 hodín bez rozmazania

Dlhotrvajúci rúž na pery 16H Lip Colour od Dermacol

Kúpiť online