Active Beauty
Radíme: Čo kúpiť na Vianoce žene?

Darčekový poradca

Radíme: Čo kúpiť na Vianoce žene?

Najlepšie na Vianociach je vidieť iskru v očiach svojich blízkych, keď sedia pod vianočným stromčekom a rozbaľujú si darčeky pri svetle sviečok. To ale prináša aj malý nátlak pri výbere darčekov. Nebojte sa, nejde o život. A máme pre vás malú pomoc.

Klasiky pre ženy pod vianočný stromček

Ženy aj muži sa často tešia z rovnakých vecí a v prípade darčekov nie je žiadané stereotypizovať. Výber darčekov podľa ich typu má väčší zmysel ako podľa pohlavia. Napriek tomu, mnoho z nás vie byť na Vianoce bezradných a rozmýšľať, čo by sa hodilo ženám v našich životoch. Ak chcete mať stopercentnú istotu, najlepšie je opýtať sa, alebo si zapísať náhodne vyslovené želania v priebehu roka. Ak však chceme radšej prekvapiť, často je najlepšie zvoliť klasiku, ktorú si ženy v každodennom živote nemusia vždy dopriať.


1. Vône

Asi najklasickejším vianočným darčekom sú parfumy, veď láska ide aj cez nos. Vôňa zohráva dôležitú úlohu pri výbere partnera, ale vo vzťahu je tiež dôležité, aby ste sa mohli navzájom "dobre ovoniavať". Darček v podobe vône je preto vynikajúcim spôsobom, ako potešiť partnera parfémom, ktorý sa v najlepšom prípade páči aj vám. Je však dôležité poznať preferencie príjemcu. Dáva prednosť trpkým, kvetinovým alebo sviežim vôňam? V popise vôní na mojadm.sk nájdete vždy druh vône, ako aj vrchné, srdcové a základné tóny.


2. Lístky na koncert, do kina, divadla, či múzea

Je kultúrna nadšenkyňa a rada tancuje na živú hudbu alebo sa nechá strhnúť dejom divadelnej hry? Potom sú lístky na spoločné podujatie vynikajúcim vianočným darčekom. A najlepšie na tom je, že darujete aj čas a spoločné zážitky. Ak chcete, aby sa rozhodla sama, môžete využiť aj darčekové poukážky.


3. Bohaté pleťové krémy

Tento vianočný darček sa na prvý pohľad môže zdať trochu nudný, pretože obdarovávaná už pravdepodobne má v kúpeľni aspoň jeden krém na tvár. To však neznamená, že by si nemohla vychutnať kvalitnejší výrobok. Je ale dôležité venovať pozornosť tomu, či vždy používa určitý krém, pretože jej pokožka nemusí tolerovať iný.


4. Sety telových mliek

Ďalšou vecou, ktorá je dobrým vianočným darčekom pre ženy, pretože si ho možno nekúpia pre seba, ale poteší ich, sú sady vôní a príslušných telových mliek. Ak sa pod parfum nanesie zodpovedajúca pleťová voda, vôňa sa zintenzívni a predĺži sa jej trvanlivosť. Kombinácie sú často k dispozícii už v súpravách.


5. Čitateľský klub

Dostávať knihy ako darček je vždy skvelé, ale na Vianoce je to ešte lepšie. V čase medzi Vianocami a Novým rokom majú mnohí z nás voľno, a teda aj čas na to, aby sa skutočne ponorili do knihy. Či už vaša milovaná uprednostňuje beletriu, obrázkové knihy alebo literatúru faktu, knižnou poukážkou ako vianočným darčekom určite nič nepokazíte.


6. Paletka očných tieňov

Je pravda, že mnohé ženy ich už niekoľko majú. Ak však miluje make-up, môžete ju pod vianočným stromčekom potešiť paletou očných tieňov. Ak hľadáte vianočný darček pre ženy, najlepšie je vybrať paletu, ktorá zodpovedá ročnému obdobiu (elegantná, slávnostná, s trblietkami, ...), potom si môže na Silvestra vytvoriť vzhľad s novou obľúbenou paletou.


7. Sada štetcov

Niektorí pravdepodobne ani nevedia, že používanie správnych štetcov je nevyhnutné na úspešné nanášanie make-upu. A čo viac, vysokokvalitné štetce nie sú až také lacné. Preto sa nie vždy pravidelne obnovujú, čo môže viesť k vzniku škvŕn na pokožke.

8. Rúž na pery

Rúž podčiarkne celý vzhľad a dodá tvári tú najvýraznejšiu kontúru. Ak viete, aké farby má rada na perách, postarajte sa, aby jej tento rok vyčaril úsmev na tvári. Najlepšie je vybrať variant odolný voči bozkom.


9. Vyrobené doma

Vianočné darčeky nemusia byť nevyhnutne drahé. Ľudia sa tešia najmä z vecí, ktoré vychádzajú zo srdca. Je to dôkaz lásky, ak si nájdete čas a niečo pre ňu sami vytvoríte. Píšete radi? Prekvapte svoju obľúbenú osobu klasickým ľúbostným listom. Ak ste šikovní, možno by ste jej mohli postaviť poličku, po ktorej už dlho túži. Alebo jej urobte fotoknihu s vašimi najvzácnejšími spoločnými spomienkami.


10. Lak na nechty

Na Silvestra sa mnohé ženy chcú trblietať spolu s ohňostrojom. Najlepšie to funguje pri slávnostne sa lesknúcich nechtoch. Áno, zbierka už môže byť veľká, ale to neznamená, že do nej nemôže pribudnúť nová - najmä ak je to darček od vášho blízkeho.


11. Kufre a toaletné tašky

Neznamená darček v podobe kufra a toaletnej tašky, že plánujete v budúcnosti cestovať spolu? Myslíme si, že je to pekné gesto. A preto sú ideálne aj ako vianočné darčeky. Ak ju chytila cestovateľská horúčka, určite ju potešia cestovné tašky, kufre alebo toaletné tašky. V tomto prípade môže praktický vzhľad aj pekne vyzerať.


12. Adventný kalendár

Že jeden dokonalý vianočný darček nestačí? Možno ho nemusíte nutne nájsť. Minimálne rovnako pekný ako jeden veľký darček je 24 menších. Adventný kalendár od obľúbenej značky zaručene rozbúši ženské srdce a bude ju tešiť počas celého adventu.

Samozrejme, Vianoce nie sú v prvom rade o darčekoch. Ak však chcete využiť príležitosť a ukázať niekomu vo svojom živote, ako veľmi ho máte radi, vianočné darčeky nemusia byť vždy len drahé šperky. Týmto článkom vám chceme ukázať, že aj skvelé predmety každodennej potreby môžu rozžiariť oči a zohriať srdce.