Active Beauty
Starostlivosť o pery: Toto v zime pomáha pri suchých perách

Jemný detail

Starostlivosť o pery: Toto v zime pomáha pri suchých perách

Dokonalý program starostlivosti o suché pery: Vďaka týmto pomocníkom a tipom budú hladké a jemné aj v zime. Plus: ako bonus náš jednoduchý recept na vyživujúci peeling na pery.

1. Používajte balzam na pery a hydratačnú starostlivosť o pery

Namáhaná pokožka pier nie je vo veterných, chladných a suchých podmienkach ničím výnimočným. Namáhaným miestam pomáha mastná a hydratačná starostlivosť (krémy, balzamy na pery a výživné tyčinky na cesty). Najšetrnejšie sú výrobky bez parfumácie, ktoré sú k pokožke obzvlášť šetrné.

2. Používajte produkty na vyplnenie popraskaných miest

Farebne neutrálna starostlivosť o pery s aloe vera, bambuckým maslom a vzácnymi rastlinnými olejmi kombinuje ošetrenie a dokonalý podklad pod rúž. Produkty na vyplnenie popraskaných miest na perách možno nosiť ako pod akúkoľvek farbu, pretože vyhladzujú, zabraňujú rozmazávaniu a dodávajú perám plnší vzhľad.

3. Pravidelne používajte masky na pery

Vietor a počasie môžu spôsobiť popraskané kútiky úst. Masky na pery s kyselinou hyalurónovou a mandľovým olejom pomáhajú pri hojení tým, že stimulujú krvný obeh a hydratujú pokožku.

4. Vyživujte pery bohatým olejom

Vysoký lesk bez lepivosti! Rastlinné posilňovače z prírody ako levanduľa či nevädza hydratujú pokožku po celý deň. Ak chcete dosiahnuť prirodzený vzhľad, vyhnite sa farebnému rúžu a naneste len olej.

5. Odstraňujte šupinatú pokožku pomocou peelingu na pery

Kombinácia jemných cukrových čiastočiek a vyživujúcich aktívnych zložiek, ako je marhuľový olej a bambucké maslo, vyčistí pery od odumretej suchej kože a vyčarí jemný povrch pier.

DIY-píling na pery, ktorý si pripravíte doma:

  • Ingrediencie: 1 ČL jojobového oleja, 1 ČL morskej soli, vrecúško na uskladnenie
  • Príprava: Zmiešajte olej a soľ na zrnitú zmes
  • Použitie: Krúživými pohybmi naneste píling na dolnú a hornú peru. Niekoľkokrát pery premasírujte a následne píling zotrite.