Active Beauty
Vydávam sa! Toto sú trendy v svadobnom líčení na rok 2024
Text: , Denise Siebke

Aby nevesta zažiarila

Vydávam sa! Toto sú trendy v svadobnom líčení na rok 2024

To povestné „áno!" si každý rok povie veľa párov a prirodzene obaja zúčastnení túžia vyzerať v tento výnimočný deň aj výnimočne krásne. Podobne ako v oblasti životného štýlu, krásy, módy a interiérového dizajnu, aj pri téme svadba sa rok čo rok stále objavia nové inšpirácie. Pozreli sme sa preto na tri najväčšie trendy v svadobnom líčení na rok 2024 a zanalyzovali sme ich. Prajeme vám príjemnú zábavu pri parádení!

Trendy v svadobnom líčení č.1: Prirodzený vzhľad – keď menej je viac

Mnohé nevesty si v dnešnej dobre želajú, aby súčasťou ich veľkého dňa D neboli len nezabudnuteľné momenty a emócie, túžia aj po prirodzenom vzhľade. A práve preto je jedným z aktuálnych top trendov prirodzenosť - so vznešenými vintage vibráciami, jemnými pastelovými odtieňmi a žiarivým finišom.

Ktorým dámam sa hodí tento look?

Tento look lichotí každej jednej! Krásne, ba až rozprávkovo pôsobí prirodzené líčenie na svetlejších typoch pleti s rovnako svetlými očami. Opatrnosť je tu na mieste len v prípade mastnej pleti. Hrozí totiž, že dámam s mastiacou sa pleťou sa bude pleť počas dňa lesknúť - a to je niečo, čo nechce vidieť na fotkách žiadna nevesta.

Ako teda na prirodzený look?

Ak sa nevesta rozhodne pre prirodzený look, svadobné líčenie by malo byť celkovo jemné a výrazné farby by v ňom nemali mať miesto. Okrem rozžiarenej pleti postačia jemne trblietavé očné tiene, trošku lícenky, rozjasňovač, zvýraznené obočie, maskara a bezfarebný lesk alebo olej na pery.

Prirodzený look ako hračka aj s týmito produktami

Trblietavé, nádherné oči

„Tekuté očné tiene High Gloss 010 Glossy Glam“ od Catrice

kúpiť na mojadm.sk

Pomáha tvarovať obočie

„Gélová maskara obočie Clear & Fix“ od Catrice

kúpiť na mojadm.sk

Poskytuje úplne prirodzený vzhľad pleti

„Kompaktný púder true Matte 010 Soft Beige” od trend !t up

kúpiť na mojadm.sk

Stvorené pre veľký bozk

„Rúž na pery Hydrating Nude 301 Romantic“ od essence

kúpiť na mojadm.sk

Trend v svadobnom líčení č. 2: „Modern eyes“ – fokus na oči

Tento trend rozhodne dáva do pozornosti oči - s dvojkrídlovými očnými linkami, ktoré opticky zväčšujú oči. Rafinovanosť spočíva v detaile, keďže dvojitá očná linka je viditeľná len z boku, linky sa vyplnia lesklým očným tieňom alebo troškou korektora, aby bol efekt ešte viditeľnejší.

Ktorým dámam sa hodí look v štýle „modern eyes“?

Jemný, ale zároveň nápadný look lichotí vo svojej podstate každej dáme. Zvlášť elegantne vyzerá v kombinácii s hnedými očami a prirodzene tmavými mihalnicami a obočím v kontraste so svetlými vlasmi.

Ako na look „modern eyes“?

Mihalnice sa pri tomto looku maľujú len veľmi decentne. Tento moderný svadobný look vyzerá skvele práve s umelými mihalnicami, ktoré sa smerom zvonka dovnútra skracujú. Na pleť sa použije bronzujúci púder, ktorý sa nanáša od okrajov smerom do stredu tváre. Na zvýraznenie kontúr tváre sa použije kontúrovacia tyčinka. Pery a viečka zdobia teplé prirodzené odtiene – najkrajšie vyniknú krémové textúry. Podľa osobných preferencií môžu nevesty došperkovať make-up jemnými trblietavými kamienkami, ktoré krásne zvýraznia oči a pohľad.

Moderné akcenty? Takto!

Použite teplé akcenty so zemitými farbami

„Paletka očných tieňov The Cozy Earth“ od Catrice

kúpiť na mojadm.sk

Dlhotrvajúca žiara na cestu

„Make-up 4in1 Instant Perfector Glow 01 Light Claire” od Maybelline New York

kúpiť na mojadm.sk

Trend v svadobnom líčení č. 3: Glamour, Baby! Viac je „yeah“

Prichádza svadobné líčenie pre všetky dámy, ktoré chcú vo svoj veľký deň správne zažiariť a byť jedinečné: Trblietavé nuansy – najmä v oblasti očí - sa tu stretávajú s „glossy lips“ a hlbokými sýtymi farbami. Kontúrka má byť vidieť na prvý pohľad; vlasy zdobia dômyselne navrhnuté čelenky, závoje alebo perly. A ak sa neveste zažiada ešte viac pompéznosti, look sa dá doladiť opulentnými výraznými náušnicami.

Ktorým dámam sa hodí „glamour look“?

Tento trend lichotí najmä tmavším typom pleti a vlasov, pretože dokonale ladí s použitými farbami. Nevesty so svetlými očami a vlasmi by si mali vybrať o niečo teplejšie farebné odtiene.

Ako na „glamour look?

Linky vytiahnuté široko smerom von sa na očných viečkach kombinujú s červenými tónmi, od farby bobuľovitého ovocia až po ružovú. Mimoriadne lichotiví je aj ombré vzhľad. O vzrušujúce momenty sa pozdĺž hornej línie mihalníc postarajú trblietavé očné tiene - naniesť ich možno aj pozdĺž vodnej linky alebo tesne pod oko. Vnútorný kútik oka zasa krásne zvýrazní trošku rozjasňovača. Pery zdobia tmavočervené a hnedé odtiene, efekt dotvára kontúrovacia ceruzka – buď v rovnakej farbe ako rúž alebo ako kontrast. Pri tomto trendy looku by sa už na finish mala použiť len lícenka a rozjasňovač, aj to len jemne. A umelé mihalnice by nemali chýbať ani pri tomto looku!

Tip: s fixačným sprejom vydrží svadobné líčenie zaručene až do skorých ranných hodín!

Spoľahliví spoločníci pre váš „glamour look“

Tvorí dokonalú symbiózu s teplými odtieňmi očných tieňov

„Tekutá očná linka Sensitive, hnedá” od alverde NATURKOSMETIK

kúpiť na mojadm.sk

Nechty s rozumom

„Gélový lak na nechty ” od essence

kúpiť na mojadm.sk