Active Beauty
Ako zo sna: Trendy DIY svadobné účesy
Text: Helmut Maier, Susanne Forobosko

Rozprávkové

Ako zo sna: Trendy DIY svadobné účesy

Ak chcete ísť v deň svadby na istotu, nechajte svoj účes na profesionála. Ak by ste však chceli ušetriť alebo si úpravu účesu užiť vo vlastnej réžii, máme pre vás niekoľko tipov. Tieto svadobné účesy sú trendy v roku 2023.

Svadobné účesy: trendy roku 2023

Aké svadobné účesy sú mimoriadne populárne v roku 2023?

Väčšina neviest ide skôr smerom k voľnejším, nie príliš prísne uhladeným účesom. Hodia sa k nim hravé elementy, ako napríklad zapletené pramienky vlasov alebo venčeky z kvetín. Nevesty si často žiadajú svadobné účesy v štýle „boho“, ako aj zapletené svadobné účesy v rôznych variáciách alebo v kombinácii s pravými kvetinovými venčekmi. Veľkej obľube sa tešia aj čiastočne dohora vypnuté svadobné účesy skombinované s rozpustenými vlasmi. Rozpustené vlasy sa pritom nosia natočené. Aj tu však možno zakomponovať hravé elementy, ako zapletené pramienky či vo vlasoch vpletené drôtiky.

Aké vlasové doplnky k svadobným účesom sú aktuálne populárne?

Venčeky v rozličných variantoch a kvety, ktoré sú zakomponované do účesu. Veľkou témou sú tento rok aj gumičky, sú absolútne trendy.

Sú svadobné účesy, ktoré sa mimoriadne hodia pre tie s krátkymi vlasmi?

Možnosťou je dôkladne uhladený účes, alebo tiež populárne vlnky.

Aký je tip pre nevesty, ktoré si chcú urobiť svadobný účes samé, aby sa vyhli stresom v deň svadby?

Aby ste sa naozaj vyhli stresu, možno by ste sa mali zveriť profesionálovi či profesionálke, ktorým dôverujete. Ak však trváte na tom, že si účes pripravíte sama, naplánujte si na to dostatočný časový priestor, aby ste mala čas na prípadné opravy „prešľapov“. A samozrejme, účes si niekoľkokrát vopred nacvičte.

Ak sa už skutočne rozhodnete urobiť si svadobný účes samy: Ktoré sú teda vhodné najmä pre začiatočníčky?

Pomerne ľahko sa dajú vytvoriť variácie s vpletenými elementami a drdolmi – alebo aj rozpustené vlasy s vlnami.

Tri jednoduché svadobné účesy

1. Klasický svadobný účes

Klasicky krásne drdoly sú nadčasové a sú vždy tou správnou voľbou. Samotná úprava vlasov je však pomerne náročná. Máme pre vás aj ľahko realizovateľný variant.

Takto na to:
 1. Vlasy vytvarujeme pomocou kefy až ku končekom.
 2. Vlasy rozdelíme na cestičku, potom ich nalakujeme flexibilným lakom na vlasy a pomocou stylingovej kefy ich začešeme dozadu.
 3. Na zátylku vlasy pevne zopneme gumičkou.
 4. Vlasy zatočíme do drdolu a obtočíme gumičkou.
 5. Účes potom dookola upevníme sponkami a vlásenkami.
 6. Záverečnú bodku účesu dodá lak na vlasy a sprej na lesk vlasov.

2. Boho svadobný účes

Na svadobných účesoch v štýle „boho“ je skvelé to, že nemusia byť dokonalé. Čaro spočíva v neformálnom štýle a v doplnkoch, napríklad v kvetinových venčekoch.

Takto na to:
 1. Vlasy nastriekame sprejom na ochranu vlasov pred teplom a následne ich natočíme po hrubých prameňoch pomocou kulmy alebo žehličky.
 2. Kučery necháme vychladnúť a prestriekame ich lakom na vlasy.
 3. Vlasy potom prečešeme riedkym hrebeňom alebo len prstami, nanesieme na nich trochu púdru a upravíme ich do požadovaného tvaru pomocou laku na vlasy.
 4. Nakoniec na hlavu pripevníme kvetinový venček.


3. Hravý svadobný účes

Napoly rozpustené svadobné účesy sú ideálne pre všetky nevesty, ktoré nechcú vyslovene ani dohora vypnutý účes, ale ani úplne rozpustené vlasy. Takýto špeciálny účes vytvorí mihnutím oka tú správnu romantickú atmosféru.

Takto na to:
 1. Vlasy nastriekame sprejom na ochranu vlasov pred teplom a následne ich natočíme po hrubých prameňoch pomocou kulmy alebo žehličky.
 2. Okolo vrchnej časti hlavy nanesieme ku korienkom púder na vlasy (dodá im objem) a vlny rozčešeme riedkym hrebeňom alebo len prečešeme prstami.
 3. Vlasy si rozdelíme cestičkou nabok a celú hornú časť hlavy na úrovni chrbtice zopnite gumičkou do vrkoča – zopár pramienkov nechajte rozpustených okolo tváre na zvýraznenie kontúr (účes potom pôsobí uvoľnenejšie).
 4. Vrkoč rozdelíme na niekoľko hrubších prameňov (zapletieme alebo zatočíme) a voľne ho upevníme okolo hlavného vrkoča pomocou sponiek a vláseniek, čím vznikne malý drdol.
 5. Účesu dodáme bodku lakom vlasy a trochou spreja na lesk vlasov.

Najsilnejšie spevnenie, ktoré pôsobí prirodzene

Lak na vlasy Power Hold od wellaflex

Kúpiť online na mojadm.sk

Rozžiarené vlasy plné odleskov

Sprej pre hodvábny lesk vlasov 5v1 od Balea

Kúpiť online na mojadm.sk