Active Beauty
7 otázok a odpovedí k téme vankúšiky pod oči!

Svieži pohľad

7 otázok a odpovedí k téme vankúšiky pod oči!

Vankúšiky pod oči dokážu poskytnúť v najkratšom možnom čase extra dávku starostlivosti, ktorú pokožka očného okolia, citlivá a so sklonom k tvorbe vrások, často potrebuje veľmi naliehavo. Máme pre vás všetky odpovede na najdôležitejšie otázky týkajúce sa vankúšikov pod oči.
Dokážu vyhladiť, vypnúť a dokonca aj zjemniť tmavé kruhy pod očami: Vďaka vankúšikom pod oči z dm citlivá pokožka očného okolia zažiari a naberie mladícku sviežosť. Plus: Ktoré sú najlepšie zložky, vhodné na citlivú pleť a pokožku očného okolia?  
 

Upriamme sa na vankúšiky pod oči: 7 otázok a odpovedí


Niekedy si jednoducho vyžadujú okolnosti trošku viac: viac starostlivosti, viac hydratácie, viac nápomocných zložiek. A to je presne prípad, prečo siahnuť po očných maskách vo forme vankúšikov.    
 

1. Čo sú vankúšiky pod oči?

Vankúšiky pod oči sú malé masky na citlivú pokožku očného okolia. Najčastejšie pozostávajú zo silikónu alebo z vliesu, ktoré sú napustené vysokokvalitnými ošetrujúcimi látkami.
 

2. Aké rôzne vankúšiky pod oči existujú?

Všetky vankúšiky pod oči nie sú rovnaké. Na trhu sú vankúšiky vyrobené z vliesu, prípadne klasické textilné pleťové masky, ktoré sa rovnako ako gélové vankúšiky, dajú vyprať a opakovane použiť. Tip: Ak sa vankúšiky bezprostredne pred ich priložením pod oči vyberú z chladničky, ich osviežujúce účinky sú ešte výraznejšie.  
 

3. Ako očné vankúšiky pôsobia?

Vankúšiky pod oči majú, podobne aj ako iné produkty starostlivosti o oči a očné okolie, rôznorodé účinky. Vankúšiky pod oči poväčšine hlavne hydratujú, čo má za následok, že pokožka očného okolia, ktorá je často náchylná na vysušovanie, sa okamžite vypne. Iné typy masiek sú naopak napustené intenzívnymi anti-aging účinnými látkami a skvele a zároveň udržateľným spôsobom vyhladzujú vrásky – obzvlášť, ak sa používajú na pravidelnej báze. Vankúšiky pod oči sú obľúbené pre svoje rýchle a jednoduché použitie.  
 

4. Aký je teda rozdiel medzi vankúšikmi pod oči a očným krémom?

Takzvané eye-patches obsahujú vysoko koncentrované zložky a k tomu sa môžu popýšiť aj okamžitým chladiacim účinkom. Tým sa rýchlejšie minimalizujú tmavé kruhy pod očami, ako aj opuchy. Úžasná výhoda spočíva v tom, že po odňatí vankúšikov sa môžete nalíčiť okamžite, zatiaľ čo po použití očného krému musíte počkať, kým sa úplne vsiakne do pokožky.  
 

5. Kam presne vankúšiky prikladať?

Vankúšiky pod oči pôsobia presne tam, kde ich priložíte. Vankúšiky je najlepšie prikladať čo najbližšie k spodnému okraju oka tak, aby sa samotného oka nedotýkali.
 

6. Ktoré ich zložky sú mimoriadne účinné?

Sotva nájdeme na trhu očné vankúšiky, ktoré by neobsahovali hyalurón. Niet ani divu, pretože táto účinná látka poskytuje pleti intenzívnu hydratáciu. Obľúbenou prísadou do anti-aging očných vankúšikov je tiež retinol, stimuluje totiž regeneráciu pokožky a tiež tvorbu kolagénu. Výťažky z rias zas dokážu pleť vyhladiť a vypnúť.    

7. Ako dlho nechať pôsobiť vankúšiky na pokožke?

Vankúšiky sa prikladajú na dôkladne vyčistenú pokožku a mali by sa nechať pôsobiť tak dlho, ako je uvedené na obale produktu, zvyčajne je to po dobu 10 až 20 minút. Len takto môžu naplno rozvinúť svoje ošetrujúce účinky. Výnimka: Citlivá pokožka očného okolia môže zareagovať podráždením. Ak začne pokožka svrbieť alebo páliť, očné vankúšiky je z nej potrebné okamžité snať. Prípadné zvyšky produktu potom tiež treba zmyť studenou vodou a očné okolie jemne preklepkať prstami. Pre dlhodobejšie účinky očných vankúšikov sa ich odporúča používať raz týždenne – ak na obale nie je uvedené inak.