Active Beauty
Beauty tipy: ako byť pekná aj po homeoffice

Líčenie po časoch korony

Beauty tipy: ako byť pekná aj po homeoffice

Po mesiacoch bez make-upu máme opäť chuť na look, ktorý sa už nepodobá tomu homeofficovému. No ako sa teraz líčiť? Ponúkame vám skrášľovacie tipy pre všetky z nás, ktoré po dlhšej pauze už možno vyšli z cviku.

Boli sme doma tak dlho, ako nikdy predtým. A nechtiac sme sa vrátili aj k pohodlnosti. No už toho bolo dosť, čo poviete? Túžime zase žiť a mať dobrú náladu. A chceme to vidieť aj vtedy, keď sa pozrieme na seba do zrkadla. Dosť bolo strapatého drdola a looku bez make-upu. Ale ako? Po mesiacoch na homeoffice vám tieto tipy na skrášlenie dopomôžu k novému ponímaniu krásy.

Tipy na skrášlenie, ktoré nás konečne vytiahnu z homeofficu

Menej je viac: skrášľovacie tipy na zvýraznenie prirodzenosti

Ak ste dávali šminky dlhšie bokom, určite sa nebudete cítiť príjemne s nápadným make-upom. Skúsme začať radšej opatrne: namiesto ťažšej podkladovej bázy si zmiešame trochu BB krému s tekutým rozjasňovačom a nanesieme rovnomerne na tvár. Pleť bude vďaka týmto pomocníkom pôsobiť ako nenalíčená, no krásne ju osviežia. Ak sa ešte necítite na očné tiene, siahnite namiesto nich po transparentných alebo jemne marhuľových tekutých očných tieňoch. Jednoducho naneste štipku do stredu viečka - a zažiarite tak ako už dávno nie.

„Wow“ mihalnice aj bez make-upu

Efekt pandích očí a nahrubo nalíčené mihalnice, pôsobiace ako mušie nohy, to nám je dobre známe ešte z časov pred koronakrízou. Naše nové ja potrebuje tipy na skrášlenie, vďaka ktorým budú mihalnice pôsobiť menej umelo, ale stále živo, husto a bohato. Pre dosiahnutie takéhoto looku jednoducho upevnite jednotlivé trsy umelých mihalníc medzi vaše vlastné. Mihalnice tak budú pôsobiť krásne prirodzene, no dodajú očiam jednoznačne hlbší výraz.

Malý trik: efekt bude pôsobiť ešte intenzívnejšie, ak si prirodzené mihalnice namaľujete načierno. Potrebnú výbavu na to máte predsa už dávno doma, však?  Aj obočie znesie trošku viac zvýrazniť. Najlepšie bude, ak si ho namaľujete zarovno s mihalnicami. Optický efekt je úžasný.

Skrášľovacie triky na dosiahnutie prirodzeného bronzu

Ak ste na homeoffice slniečko videli len zriedka, pomoc je jednoduchá. Samoopaľovacie mlieka sú dnes vyvinuté tak šikovne, že pleť po nich nepôsobí vyumelkovane a poväčšine ani príliš tmavo či oranžovo.

Ale my jednoznačne radíme: menej je viac. Siahnite ideálne po samoopaľovacom prípravku s čo najľahšou až stredne ľahkou krycou schopnosťou, aby výsledok pôsobil na pleti prirodzene, nie prehnane. A ďalší trik, aby pokožka vyzerala super letne: rozotrite na hranu nosa, lícne kosti a čelo pár kvapiek kokosového oleja. Rozžiari vám pleť a umocní jej nový farebný efekt.

Vyskúšajte nový make-up na oči

Prekrytia úst a nosa sa za účelom ochrany nášho zdravia zrejme ešte nejaký čas nezbavíme. A práve táto skutočnosť ovplyvňuje aj náš celkový make-up. Namiesto nápadných krikľavých rúžov sa teraz naša pusa poteší aj výživnému balzamu. Spod rúška rúž aj tak nie je vidieť. No o to viac sa v tejto dobe môžeme vyblázniť na očiach: prišiel čas na experimentovanie s očnými tieňmi a linkami. Čo tak krásne letné farby v ružových a oranžových odtieňoch? Rovnako to platí aj pre očné linky, môžu byť síce nenápadnejšie, ale každopádne by mali vynikať farbou. Zaručeným receptom na upútanie každého oka sú tmavofialové alebo tmavomodré tóny.

Trendy tip: Mimoriadne vychytené sú aj takzvané slzy morskej panny. Pri tomto type líčenia sa na celú plochu viečka aplikujú tiene v nude odtieňoch a tesne okolo vnútorných kútikov očí sa nanesú výrazné alebo trblietavé farebné tiene. Uvidíte, budete sa trblietať ako skutočné morské panny.