Vodoodolný make-up: Na čo dať pozor

Malo by platiť, že všetky produkty musia byť vodoodolné a nemajú sa rozmazávať. Inak na pláži nebudete robiť nič iné, len sa starať o to, aby ste si pri plávaní nenamočili tvár. To vás však pripraví o kopec zábavy. Najdôležitejší produkt, ktorý v plážovej taške nikdy nemôže chýbať je jednoznačne opaľovací krém. A určite s ním pri natieraní nešetrite.

Ako pokožku chrániť pred slnkom

Aj keď je nanášanie opaľovacieho krému otravné – je to najdôležitejší krok v rutine vodoodolného líčenia! Bez slnečnej ochrany slnko poškodzuje pokožku UV žiarením a pokožka tak predčasne starne. V súčasnosti sú na trhu špeciálne opaľovacie krémy na tvár, ktoré sa rýchlo vstrebávajú, nemajú olejový základ a pleť krásne zmatnia. Ak chcete zakryť aj nečistoty, existujú na pleť aj vodoodolné podkladové bázy, ktoré možno naniesť na opaľovací krém. Ak vystavujete pokožku priamemu a prudkému slnku, vždy použite ochranný faktor 50.


Starajte sa aj o pery

Rúž, či už matný alebo lesklý, ten na pláž rozhodne nepatrí. Príjemný a ešte aj praktický je tónovaný lesk na pery (taký, ktorý sa nelepí) alebo balzam na pery s troškou farby a ochranným slnečným faktorom. Citlivá pokožka pier je tak krásne hydratovaná a nevadí jej ani to, ak sa balzam z pier zotrie. Proti popraskaným perám po dlhom dni na pláži či pri bazéne je dobré použiť balzam na pery s upokojujúcimi účinnými zložkami, ako napríklad s aloe vera alebo s nechtíkom.