Active Beauty
Dokonalý rozjasňovač: 3 tipy ako ho vybrať a naniesť
Text: Caroline Pacholet

Žiarivo krásna

Dokonalý rozjasňovač: 3 tipy ako ho vybrať a naniesť

Rozjasňovač sa nanáša na miesta na tvári, na ktoré ako prvé dopadnú slnečné lúče. Na toto je nutné dbať, aby tento trblietavý produkt pomohol ako má.
Opticky plnšie pery, svieža pleť a otvorený pohľad: rozjasňovač, napríklad z dm, spraví z líčenia kreatívnu hru. Presne preto má tento pomocník čestné miesto v kozmetickej taštičke. Tu je návod, ako ho správne naniesť.


Sprievodca nanášaním rozjasňovača

1. Zvoľte vhodnú farbu pre svoj typ pleti

Veľmi svetlá pleť: na vytvorenie rozžiareného vzhľadu svetlej pleti so studeným podtónom sa hodia ľadovo-modré a strieborno-biele odtiene.

Svetlá až bledoružová pleť: so svetlou až bledoružovou pleťou máte na výber o niečo viac odtieňov. Hodí sa vám perleťový tón hrajúci viacerými farbami, ale aj marhuľové nuansy.

Stredne svetlá až olivová pleť: pri tomto type pleti môžete pokojne siahnuť po odtieňoch od zlatej, cez rosé, až po biele zlato. Môžete si dovoliť aj experimentovať a navzájom ich zmiešať.

Tmavá a opálená pleť: tento typ pleti nádherne zvýraznia žiarivé zlaté tóny. Pre svieži vzhľad pleti určite siahnite po ružových odtieňoch.

2. Na textúre záleží

Púdrová: Púdrová textúra je jednoducho klasika, zároveň aj najvhodnejšia voľba pre mastnú pleť. Rozjasňovač by mal byť vysoko pigmentovaný, pretože len tak dokáže vyčarovať na pleti krásne odlesky, či už sa nanesie na podkladovú bázu alebo priamo na pleť. Nezabudnite, podkladovú bázu nechajte pred nanesením rozjasňovača dobre vyschnúť.

Tekutá: Tekuté a krémové textúry sú vhodné predovšetkým pre suchú pleť. Tejto textúry sa netreba báť, ale treba mať na pamäti: nikdy sa nenanáša na napudrovanú pleť. Tekutá konzistencia by na tvári vytvorila nechcené fľaky. Rozžiarený efekt pri nalíčení vytvoríte, keď pár kvapiek rozjasňovača vmiešate priamo do podkladovej bázy.

Krémová: Podobne ako pri tekutej konzistencii je aj krémový rozjasňovač nutné vždy nanášať pod alebo na podkladovú bázu. Ak by ste ho naniesli na čistú pokožku, mohol by sa prirýchlo usadiť a nedal by sa zapracovať podľa potreby. Rozjasňovač tejto textúry je najčastejšie dostupný v tyčinke a jeho nanesenie bude chcieť trochu šikovnosti. Tip od nás: Rozjasňovač si natrite na chrbát ruky a hubkou na make-up ho jemne vklepkajte na tvár.

3. Kam sa nanáša rozjasňovač?

Lícne kosti: Najbežnejším miestom, ktoré rozžiari rozjasňovač každej textúry, sú lícne kosti. Postupujte tak, že rozjasňovač zapracujete do tvaru písmena C od konca obočia smerom k vrchu lícnych kostí a následne smerom k stredu líc. Tvár tak vyzerá opticky užšia a získa krásny prirodzený lesk.

Nos a ústa: Rozjasňovač na chrbte nosa okamžite opticky zúži nos. Naopak perám opticky dodá objem. Stačí naniesť trošku rozjasňovača na „srdiečko“ uprostred hornej pery. Lesk potom intenzívnejšie odráža svetlo a pery pôsobia plnšie.

Očné viečko: Rozjasňovač je úžasná vec, ak chcete zamaskovať unavené oči. Stačí len trošku naniesť prstom do kútikov očí a následne ho zapracovať smerom dole a nahor. Et voilà! Pohľad je opäť krásne svieži.

Dekolt: Rozjasňovač zvládne trik aj na hrudníku. S troškou lesku na vrchnej časti dekoltu bude poprsie pôsobiť opticky plnšie.