Active Beauty
Face Jewels: 5 tipov na trblietavý look
Text: Bettina Geiersperger

Čas zažiariť

Face Jewels: 5 tipov na trblietavý look

Trblietky sú späť! No predtým ako sa rozozvučia zvony bijúce na gýčový poplach: používajme perličky a ozdobné kamienky na tvár štýlovo a elegantne.

Roky 90. posielajú ďalší pozdrav: po výraznom líčení očí ako dominanty tváre, tmavých perách, cestičkách na stred si svoju cestičku späť našli aj nalepovacie kamienky na tvár! No našťastie, na rozdiel od rokov minulých, je teraz táto forma zdobenia tváre značne štýlovejšia. Pamätáte si, keď sme si niekedy lepili kamienky aj na zuby?

Dnes ozdobným kamienkom hovoríme „Face Gems“ alebo „Face Jewels“ a nenosíme ich len ako doladenie k párty outfitu alebo na festivaly. Trblietavý look je vhodný na bežný deň, avšak za predpokladu, že tieto drahokamienky používame správne! Ozdôbky na tvár vás krásne rozligocú a zvýraznia.

Face Gems: takto docieliť vysnívaný look s ozdobnými kamienkami

1. Dobre prilepiť

Aby trblietavé kamienky držali na pokožke po celý deň a ešte aj večer, mali by sa aplikovať len na vyčistenú a suchú pokožku. Poväčšine sú Face Gems vybavené lepiacou plôškou a sú samolepiace. Ak nie sú, potom je najlepším prostriedkom, ako ich pripevniť, lepidlo na umelé mihalnice. Dávajte však pozor, s lepidlom treba naozaj len opatrne a striedmo, aby nevytekalo spod kamienka.


2. Zdôrazňujte

Nepoužívajte Face Jewels na veľkej ploche, stavte radšej na minimalistické zvýraznenie. Ideálne skúste obmedziť počet nalepených kamienkových ozdôb na jeden až tri na polovicu tváre.

Ideálnym miestom je horná línia mihalníc – presne tam, kde má oko zdobiť linka, tiež pod spodnú líniu a do vnútorného kútika. Pozornosť ozdôbky upútajú aj na lícnych kostiach a pod obočím. Začiatočníčky môžu svoje dekoratívne umenie odštartovať napríklad jedným trblietavým kamienkom v strede spodnej línie mihalníc.


3. Na veľkosti záleží

Ak vytvárate Face Jewel look, dbajte na to, aby vám kamienky nevadili pri žmurkaní. Príliš veľké rozmery či priveľa trblietavých kamienkov na viečku a na očiach sa vám môže zdať čoskoro nepríjemné. Na doladenie každodenného looku radšej siahnite po malých ozdobných kamienkoch, s ktorými sa budete cítiť fajn počas celého dňa.


4. Nie príliš nahrubo

Trblietavé kamienky sú výrazné sami o sebe – preto je vhodné si zvoliť zvyšný make-up o niečo zdržanlivejší. Očné linky a jemné decentné očné tiene príjemne ladia s Face Jems, líčenie pier postačí len naozaj jednoduché. S trblietavými kamienkovými ozdobami skvele vyzerá aj úplne prirodzený look bez bez líčenia a v kombinácii s jemne bronzovou pokožkou pôsobí krásne letne a plážovo.


5. Bavte sa

Face Jewels či ozdoby na tvár sa vyrábajú v mnohých farbách a tvaroch. Preto naberte odvahu: vyskúšajte rôzne looky a nebojte sa malého trblietavého experimentu! Pretože krásne je to, čo vám robí radosť a čo sa vám páči. Vneste do každodennej rutiny trochu jagotu a pritiahnite na seba všetku pozornosť sveta aj mimo párty!