Active Beauty
Líčenie 90. rokov: Ako sa v tomto štýle správne nalíčiť?
Text: Margret Hoffmann

Späť do budúcnosti

Líčenie 90. rokov: Ako sa v tomto štýle správne nalíčiť?

Zalovme v starej truhlici: cool líčenie z 90. rokov zažíva svoj impozantný revival. Na čo musíme pri retro trendoch dbať:

Klobúky Bucket Hats, cyklistické šortky či kárované košele: čo bolo v kurze v rokoch 90., je zasa späť. A netýka sa to len módy, v oblasti líčenia zažívajú svoj veľký comeback (takmer) všetky trendy. A výnimkou nie je ani líčenie 90. rokov, jeho update práve dobýva rok 2021! Krikľavé očné tiene, kreatívne očné linky a markantne zvýraznené lícne kosti: teraz bude váš vychytený make-up v štýle 90. rokov taký pestrý ako v pravom retro videu. Ale pozor, nie úplne všetky trendy by ste mali vytiahnuť z rukáva naraz.

Najcoolovejšie looky make-upov v štýle rokov 90.

1. Červené očné tiene

Farebná rozmanitosť na viečkach, to je niečo, čo krásne vystihuje líčenie 90. rokov. Nápadne krikľavé farby tu pritom najradšej hrajú sólo a nemiešajú sa s inými odtieňmi. Odvážny pohľad podčiarknutý červenými očnými tieňmi si môžu dopriať predovšetkým ženy so zelenými očami. Pretože komplementárne farby oči nádherne rozžiaria! A ak to majú na očiach jasné farby tieňov naozaj rozbaliť, pokojne sa popri tieňoch zrieknite rúžu a tiež maskary.

Tip: zjednotený vzhľad pleti je pre tento look skutočne nevyhnutný! Aj minimálne začervenania na pleti či tmavé kruhy pod očami je nutné prekryť korektorom, inak ich červené očné tiene ešte viac zvýraznia!

2. Tmavá kontúrka

To, čo by bolo prednedávnom vyhodnotené ako jednoznačné „no-go“, je teraz opäť v kurze: tmavá kontúrovacia ceruzka. Kontúrka hrá pri líčení z rokov 90. ďaleko dôležitejšiu rolu ako len postarať sa o to, aby sa rúž nerozmazal či aby vyplnil drobné vrásky na perách. Má buď zvýrazniť prirodzenosť pier alebo sa ju žiada použiť vo farbe o minimálne dva odtiene tmavšej ako je rúž.

Tip: Ak máte úzke pery, kontúrovacou ceruzkou obkreslite vonkajšiu líniu pier a následne pery ešte raz obtiahnite. Vytvoríte tak dojem našpúlenej pusy. A ak by ste chceli dosiahnuť ešte silnejší 3D efekt: naneste na pery transparentný lesk na pery.

3. Ružové nechty

Zdržanlivosť nemá pri výbere laku na nechty miesto. Jemná francúzska manikúra hrá už teraz rolu len akéhosi náhradníka. Pretože novou hviezdou na scéne je ružová farba! Vďaka výraznému lesku a gélovému efektu lakom vyčarujete na nechtoch dokonalý retro look. Za účasti toľkých farieb prirodzené nechty v štýle 90. rokov vyniknú najlepšie buď krátke a rovné alebo polkruhové.

Tip: ak sú hlavným aktérom ružové nechty, líčenie na tvári môže byť pokojne zdržanlivejšie. Na prvý pohľad zaujmete jemnými očnými linkami v štýle „cat eye“, ktoré potiahnete od záhybu na hornom viečku pozdĺž línie mihalníc naspäť smerom k vnútornému viečku.

4. Líčka ako dominanta

Čím sa vyznačuje moderné líčenie inšpirované 90. rokmi? Vzhľad pleti zostáva pri všetkých lookoch až nevýrazný, silne sa akcentuje vždy len jedna časť tváre. Výnimkou nie je ani lícenka. Pri zvýrazňovaní lícnych kostí nejde len o tmavú farbu lícenky či bronzera, ale aj o intenzitu pri nanášaní kozmetickým štetcom. Štetcom na líčka nanášajte farbu ťahom od najvrchnejšieho bodu líc smerom k spánkom. Obočie si pýta celkom prirodzený vzhľad.

Tip: Tento look bude pôsobiť jemnejšie, ak namiesto púdrového bronzera nanesiete na pleť krémovú lícenku, ktorú jemne vklepkáte prstami. Farba tak bude rozmiestnená podľa vášho želania v intenzite, akú presne potrebujete.

Keď majú upútať hlavne oči

Bledá tvár, krikľavé farby a líčenie z rokov 90. je hotové? Nie úplne, no každopádne sú to najdôležitejšie komponenty. O žiarivý retro look na viečkach sa teraz postará žltá farba. A najlepšie na nej je, že sa hodí k akejkoľvek farbe očí. Variant očných liniek „cat eye“ je updatom zvýraznenia očí v rokoch 90. a vďaka jemným čiernym linkám na záhyboch viečok dostáva ešte aj sofistikovaný nádych.

Tip: Aby vám vaše nápadité tiene na viečkach aj dlho držali, trošku si štetec alebo hubku na nanášanie očných tieňov navlhčite a farbu naneste namokro. Vďaka tomu bude mať farba lepšiu kryciu schopnosť a bude žiariť po celý deň.