Active Beauty
Tmavá kontúrka na pery: toto áno, toto nie

Návrat deväťdesiatych rokov

Tmavá kontúrka na pery: toto áno, toto nie

Po kučierkach vo vlasoch a modrej ceruzke na oči oslavuje svoj revival ďalší megatrend 90. rokov. A poznáme trik, ako sa nalíčiť tmavou kontúrkou tak, aby sme nevyzerali staršie.
Kontúrovacia ceruzka na pery je sama o sebe proste úžasná: Zadefinuje línie pier a rúž vďaka nej vydrží dlhšie. V tomto aktuálne vychytenom kontrastnom variante si však kontúrovacia ceruzka na pery z dm zahrá pri líčení prím. No ako správne na tento trendy štýl rokov 90. a čoho sa radšej vyvarovať?
 

Tmavá kontúrka na pery: Takto vyzerá skvele

 

Čo áno: Správna príprava

Ako pred každým líčením pier, aj pri kreovaní tohto looku je veľmi dôležité potrpieť si na dobrom základe, respektíve podklade. Je to aj rada trénerky kvality pre dm, Claudie Haasovej: „Peeling odstráni odumreté šupinky kože a postará sa o dobré prekrvenie pier. Siahnuť môžete buď po peelingoch na pery z dm alebo si pery ošetrite vlastnoručne vyrobeným peelingom, v podobe zmesi medu a cukru,“ radí odborníčka. Po približne 15 minútach pôsobenia ho stačí kozmetickými utierkami z pier dôkladne odstrániť.   
 

Čo áno: Stavte na kontrasty

Pri „tradičnom“ looku pier sa odporúča, aby bola farba rúžu úplne rovnaká ako farba kontúrky. Avšak nový módny trend líčenia pier s tmavou ceruzkou na pery z dm si vyžaduje práve kontrast, dokonca výrazný kontrast. Smú to byť dokonca dva až tri odtiene, aby bol výsledný efekt, teda farebný rozdiel pier a ich línií, skutočne viditeľný.
 

Čo áno: Pekne zapracovať

„Ak sa look rokov 90. vyznačoval extra tvrdými líniami a prechodmi, aktuálny trendy look sa vyznačuje jemnosťou a prirodzenosťou. Kontúrovacia ceruzka sa zapracuje jemne až dostratena, pery rozhodne neohraničuje výrazne,“ hovorí trénerka kvality pre dm Claudia Haasová. Kontúrku jemne rozmažte na perách smerom do ich stredu buď štetcom na pery alebo jednoducho jemne prstom. Dôležité: Nesnažte sa kontúrovať pery jedným ťahom. Výsledný efekt môže byť pošramotený. Začnite ťahať líniu tmavou kontúrovacou ceruzkou na hornej pere, dôsledne vykreslite oblúčiky a po okrajoch veďte rovnú čiaru ku kútiku.
 

Čo áno: Naniesť lesk na pery

Ak túžite dosiahnuť ten správny nádych rokov deväťdesiatych, ako bodku za líčením naneste na pery jemne transparentný lesk na pery. Opticky tak budú pery pôsobiť plnšie.

Čo radšej nie? Miešať farby

Pozor však, aby ste sa experimentovaniu s farbami príliš neoddali: Farebne by sa síce kontúrovacia ceruzka a rúž mali líšiť, ale farebný rozdiel by mal tkvieť len v jasnosti, nie v samotnej farbe. Na dosiahnutie štýlovej harmónie sa vždy držte tej istej farebnej rodinky. Tmavohnedú kontúrovaciu ceruzku napríklad skombinujte s rúžom v jasnej béžovohnedej farbe.
 

Čo radšej nie? Menej je niekedy viac  

Pozor na nadmerné používanie balzamu na pery! Použite ho radšej menej, dobre ho však vmasírujte a vklepkajte do pokožky pier, inak by sa totiž mohlo stať, že sa následne nanesená kontúrovacia ceruzka bude na perách rozmazávať. Tip od odborníčky pre dm, Haasovej: „Ak túžite mať na druhý deň krásne a upravené pery, doprajte im večer pred spánkom intenzívnu masku na pery.“
 

Čo radšej nie? Nanášať tmavú linku na pery príliš silno  

Aby nám make-up pier nepridával na veku, je dôležité, aby sme kontúrovaciu ceruzku nenanášali na pery príliš nahrubo – a to neplatí len pre linku na perách, ale aj pre zvyšok make-upu. „Na mladých ženách vynikne výborne aj tmavá kontúrovacia ceruzka nanesená aj vo výraznom variante, ktorý sa dá vzrušujúco  doladiť s tmavým očným make-upom. Avšak staršie dámy pozor, táto kombinácia by mohla na šarmantnom vzhľade trochu ubrať a nejaký ten rôčik pridať,“ hovorí Haasová. Keď očné tiene, lícenka a spol., tak určite radšej v decentnom móde a tmavšiu kontúrovaciu ceruzku radšej dobre zapracovať. A takto budeme vyzerať s novým trendy lookom skvele v každom veku!