Active Beauty
Dlhá cesta autom s deťmi? Toto vám pri nej môže pomôcť

Plná pohody

Dlhá cesta autom s deťmi? Toto vám pri nej môže pomôcť

Nie je nič lepšie ako dlho očakávaná rodinná dovolenka! Najprv však musíte absolvovať cestu. S týmito piatimi tipmi bude dlhá cesta autom s deťmi prebiehať hladko.

1. Pribaľte dostatok dobrôt

Deti sú obzvlášť rýchlo mrzuté, keď sú hladné. Ak je dopravná zápcha alebo deťom nechutí jedlo na odpočívadle, pomôže, ak budete mať vždy pripravené ich obľúbené občerstvenie.

2. Zbaľte knižky

Interaktívne knihy alebo omaľovánky sú pre deti skvelou zábavou. Ak sú náchylné na cestovnú nevoľnosť, nie sú samozrejme moc vhodné. V tomto prípade sú dobrou alternatívou zvukové knihy. A odporúčajú sa aj slúchadlá - pretože nie všetci cestujúci v aute zvládnu detské pesničky v nepretržitej slučke.

3. Vyrazte zavčasu

O pol piatej ráno sú cesty ešte prázdne a je veľká pravdepodobnosť, že deti budú počas prvých hodín cesty ešte spať. Aby sa cítili pohodlne, pribaľte im vankúše a deky pre najmenších. Slnečné clony na oknách a masky na spanie tiež pomáhajú deťom spať dlhšie.

4. Predíďte cestnej nevoľnosti

Deti majú obzvlášť citlivé orgány rovnováhy. To spôsobuje, že sa v aute cítia zle oveľa rýchlejšie ako dospelí. Pred začiatkom cesty sa odporúča ľahké občerstvenie, napríklad sucháre, banány alebo jablká. Dôležité je tiež robiť pravidelné prestávky. Približne každé dve hodiny by si deti mali natiahnuť nohy. Hra, ktorá predchádza cestovnej nevoľnosti, je "Vidím niečo, čo ty nevidíš". Povzbudzujte deti, aby sa pozerali z predného okna, pretože táto perspektíva vysiela do mozgu rovnaké signály ako orgán rovnováhy, a tak nemýli centrálny nervový systém.

5. Majte so sebou vlhčené utierky

Ak sa stane nešťastie s nápojmi alebo jedlom, pomôže, ak budete mať okamžite po ruke vlhčené obrúsky. V prvom rade sa očistia lepkavé ruky a zabráni sa vzniku škvŕn v aute.