Active Beauty
Som tehotná! Osem nápadov, ako to oznámiť svetu inak
Text: Paula Rausch

Ako sa podeliť o radostnú správu

Som tehotná! Osem nápadov, ako to oznámiť svetu inak

Už len jednoduchá a krátka veta „Som tehotná!“ je krásna. Ak však hľadáte atypické a úžasné spôsoby, ako slovami vyjadriť a aj preniesť vašu radosť z tehotenstva aj na svojich najbližších, ponúkame vám osem nápadov, ako na to.
Týchto osem originálnych nápadov zaručene vženie slzy do očí vašich blízkych.


1. Nenáhodný playlist

Ocitáte sa často v úlohe rodinnej DJ-ky? Na takúto príležitosť si teda pripravte špeciálny playlist a určite ho prešpikujte skladbami, v ktorých sa nápadne často objavuje slovo „baby“. YouTube alebo Spotify ponúka kopec možností, napríklad „... baby one more time“ od Britney Spearsovej, „Baby“ od Justina Biebera alebo „Hey! Baby“ od Brucea Channela a ešte omnoho viac. Skôr či neskôr tomu alebo onému dôjde, že niečo je vo veci, alebo lepšie povedané, niečo je v brušku.


2. Vylúštiť a uhádnuť

Obľubuje vaša rodina, ako aj vaši priatelia tie povestné večery plné spoločenských hier a riešení hlavolamov a hádaniek? A presne toto môže byť námet, ako oznámiť tehotenstvo veľmi originálnym spôsobom: Čo tak si zahrať klasického obesenca a hádaná veta bude znieť „Som tehotná“ alebo zaradiť do ďalšieho kola v šarádach slová ako „tehotná“ alebo „bábätko“. Pre prastarých rodičov by sa ideálne hodila napríklad taká krížovka. Tak či onak, vašej fantázii sa medze nekladú a na večer, kedy sa to vaši najbližší dozvedia, budete zaručene ešte dlho spomínať.


3. Využiť skúsenosti človeka zasväteného do veci

Tento tip je ideálny, ako sa s radostnou správou podeliť s budúcimi starými rodičmi dieťatka. Rozprávala vám niekedy vaša mama vtipné príhody zo svojho tehotenstva? Napríklad, aké mala chute alebo podľa čoho zistila, že je tehotná? Vaši rodičia to určite budú mať ešte živo v pamäti. Pri najbližšej návšteve u rodičov si pomaškrťte na obľúbenom tehotenskom jedle vašej maminy a nezabudnite poznamenať, že sa blíži doba, kedy sa tohto jedla určite nebudete vedieť dosýta najesť. Dbajte na to, aby rodičia radšej sedeli, pretože toto je moment, kedy im dôjde, že sa onedlho stanú starými rodičmi.

4. Pizzové prekvapenie

Kto má rád pizzu, ten určite bude paf aj z takéhoto oznámenia radostnej správy o tehotenstve: Objednajte si pizzu alebo ešte lepšie, doručte si ju domov vlastnoručne a veľkolepú správu napíšte na vnútornú stranu krabice od pizze. Toto bude tá najlepšia pizza, akú kedy vaši blízki jedli.


5. Hra na asociácie

Ak už máte prvé fotky z ultrazvuku, môžete oznámenie radostnej správy spojiť práve s touto témou: Dohodnite si s kamarátkou kávu a povedzte jej, že jej ukážete zopár fotiek a poproste, aby vám ku každej povedala slovo, ktoré jej pri pohľade na fotku napadne ako prvé. Potom jej začnite ukazovať náhodne vybrané fotky a nakoniec na ňu vytiahnite fotku z ultrazvuku – takto vaša kamarátka veru prekvapenie len tak ľahko neskryje.


6. Hodina maľovania

Toto je skutočne skvelý nápad, ako oznámiť partnerovi, že sa stane otcom: Vyzvite ho, aby si s vami zahral hru. Hra bude mať nasledovné pravidlá: Váš partner vám stojí chrbtom a drží list papiera opretý o stenu. Vy zas držíte papier opretý o jeho chrbát. Vy nakreslíte na váš papier jednoduchý obrázok ceruzkou tak, aby to váš partner cítil na chrbte a on sa musí snažiť nakresliť rovnaký obrázok na ten svoj papier. Najprv nakreslite náhodný obrázok, napríklad strom, no ako druhý námet na obrázok si vyberte bábätko alebo tehotnú ženu. Na svojich kreatívnych výtvoroch sa budete ešte dlho zabávať a vaše umelecké diela vám budú tento deň navždy pripomínať.


7. Termín v kalendári

Ak váš partner, vaši súrodenci alebo rodičia používajú klasický analógový kalendár, môžete doň tajne zaznačiť vypočítaný termín pôrodu a dopísať k nemu poznámočku „Staneš sa otcom/tetou/dedkom/..!“. Ak si nechcete nechať ujsť radosť z momentu prekvapenia, poproste alibisticky partnera, aby si do kalendára zaznačil na daný mesiac akúsi dôležitú udalosť. Ups, veď na ten deň mu tam už čosi dôležité svieti...


8. Pracovný inzerát

Tento tip zvestovania veľkej správy je vhodný pre váš okruh priateľov či pre súrodencov. Vypracujte pracovný inzerát s popisom práce opatrovateľky detí a pošlite ho e-mailom alebo ho vytlačte a odovzdajte svojim blízkym osobne. Pracovnú pozíciu patrične vychváľte a nezabudnite svojich blízkych poprosiť, aby sa o zverejnenú pozíciu aj oficiálne uchádzali a to vierohodným spôsobom. Záujemkýň a záujemcov bude určite až až. Dobrých pomocníkov však nikdy nie je dosť.