Active Beauty
Zábavka na chladné zimné dni: DIY návod na výrobu snehuliačikov

Vyrábame z vaty

Zábavka na chladné zimné dni: DIY návod na výrobu snehuliačikov

Ako najlepšie zamestnať našich najmenších počas chladných zimných dní? Jeden z nápadov: Zábavka pre celú rodinu, pri ktorej sa veru kreativite medze nekladú. Tri jednoduché kroky, ako si zmajstrovať roztomilého snehuliaka z vaty.

Predtým, ako sa pustíme do práce: Čo budeme potrebovať

Na výrobu snehuliačika budeme potrebovať vatové tampóny. Farebný papier si vyberieme podľa toho, akej farby má byť čiapka snehuliaka - ideálny je papier s hrúbkou 130 g/m2. Ako gombíky sa budú krásne vynímať samolepky v tvare snehových vločiek alebo hviezdičiek. Potrebovať tiež budeme: farebné pom pom guličky, gúľacie očká, lepidlo, nožnice (detské nožnice so zaoblenými hrotmi), ceruzku, čiernu fixku, dierkovač, šnúrku a pravítko.

Mimochodom: Do výroby snehuliačikov sa môžu zapojiť aj naši najmenší a otestovať si tak svoju kreativitu.

Vyrábame snehuliačikov: Návod krok po kroku:

1. Klobúk:
Klobúk nakreslíme ceruzkou za pomoci pravítka na čierny alebo farebný papier a vystrihneme ho. Do jeho horného okraja urobíme dierkovačom otvor. Cezeň potom prevlečieme šnúrku a odstrihneme z nej. Šnúrku zaviažeme a následne na klobúk nalepíme samolepku snehovej vločky alebo hviezdy.

2. Tvár:
Vezmeme si jeden vatový tampón a nalepíme naň oči. Do stredu tváre nalepíme nos z pom pom guličky a čiernou fixkou už len snehuliačikovi dokreslíme usmievajúce sa ústa.

3. Zlepíme snehuliaka:
Klobúk prilepíme k hornej časti tváre. Tvár prilepíme na ďalšie dva vatové tampóny. Nakoniec gombičky - malé samolepky snehových vločiek alebo hviezdičiek nalepíme na spodné vatové tampóny.

Tip: Snehuliačikov možno zavesiť alebo si ich vyrobiť niekoľko a vytvoriť z nich tak roztomilú girlandu jednoducho tak, že ich priviažeme na šnúrku.