Active Beauty
3 dôvody, prečo už nikdy nevynechať podkladovú bázu
Text: Nina Horcher

3 dôvody, prečo už nikdy nevynechať podkladovú bázu

Stačí klik a hneď sa zjemnia všetky póry a zmiznú všetky začervenania: to, čo dokážu filtre na Instagrame, dokážu podkladové bázy minimálne rovnako dobre. Ako používať tieto „skrášľovače“ a prečo sa ich už nikdy nechceme vzdať vám prezradíme v článku.

Predtým sa považoval za tajný tip mejkap artistov, teraz si môžete podkladovú bázu kúpiť aj v dm – a pomocou nej dokážete pre špeciálnu príležitosť vyčarovať perfektný odtieň a žiarivú pleť. Jej použitie sa dá jednoducho integrovať do dennej skrášľovacej rutiny: najlepšie je nanášať podkladovú bázu po vyčistení tváre a ošetrení pleti ako podklad pre mejkap. Pretože podkladová báza sa nepostará iba o zjemňujúci efekt pleti, ale aj o to, aby podklad na líčenie a očné tiene vydržali dlhšie.

Aj keď to znie lákavo, podkladovú bázu by ste nemali používať každý deň, hovorí manažérka kvality dm Madelaine Sommerlat. Pretože silikóny, ktoré obsahuje a ktoré našej pleti dodajú pekný vyrovnávajúci efekt, by mohli časom upchať póry. Preto používajte túto tajnú zbraň iba počas dní, kedy by mal mejkap ostať perfektný obzvlášť dlhú dobu. Ako to, že sa podkladové bázy celkom určite čoskoro stanú vašimi skrášľovacími must-have? Prezradíme vám tri dobré dôvody, prečo sa ich už nikdy nechceme vzdať.

3 dôvody, prečo sú podkladové bázy lepšie ako filter na Instagrame

  1. Optimalizujú pleť – nielen na fotkách

Podkladová báza pôsobí na pleti ako zjemňujúci podklad, hovorí dm odborníčka na krásu Madelaine Sommerlat. Vďaka vysokému podielu silikónov dokáže vyrovnať nerovnosti a tak optimalizuje povlak na pleti. Medzičasom už existuje veľká ponuka podkladových báz, ktoré pôsobia v závislosti od zloženia rozdielne: napríklad pre pekné rozjasnenie od značky CATRICE alebo pre zmatňujúci efekt, napríklad od značky s-he stylezone.

  1. Aby mejkap vydržal naozaj dlho

Potrebujete mejkap, ktorý vydrží aj pretancovanú noc? Podkladová báza to umožní. Nanesená ráno po vyčistení pleti a dennom ošetrení, slúži ako ideálny podklad pre mejkap. Madelaine okrem toho odporúča podkladovú bázu aj ako podklad pre očné tiene, napríklad od značky REVLON. Zabraňuje tomu, aby sa očné tiene časom usadili v záhybe viečok alebo rozmazali.

Tip: Aby ste dosiahli jednotný efekt, viečko pred nanesením očného tieňa ešte raz prepudrujte.

  1. Podkladová báza na každý problém

Nie ste si úplne istá, ktorú podkladovú bázu si vybrať? Dôverujte vašim potrebám. Pokiaľ má vaša pleť sklony k začervenaniu alebo vyrážkam, je určite dobrou voľbou podkladová báza so zeleným podtónom, napríklad od značky CATRICE. Táto opticky vyrovnáva červené tóny. Alebo si želáte jemnejšie póry? Potom vám môže pomôcť zloženie bez oleja, ako napríklad v podkladovej báze od značky DERMACOL. Aj prírodná kozmetika s hamamelom môže podľa Madelaine póry opticky zúžiť.