Menu

Nápoje zo superpotravín na zahriatie

Čas na niečo nové.

Home » Pôžitok » Nápoje zo superpotravín na zahriatie - 12.2017

Počas tejto zimy sa môžeme zahriať nielen tradičnými nápojmi, akými sú čaj, kakao alebo káva, ale aj latté zo superpotravín, ktoré je príjemným spestrením všedných dní.

Latté z červenej repy

Účinky: Latté z červenej repy je ideálnym zimným nápojom plným zdraviu prospešných látok, medzi ktoré patrí napríklad červené farbivo betanín, vitamín C a zinok. Tie chránia imunitný systém a posilňujú obranyschopnosť organizmu voči prechladnutiu.

Chuť: Mlieko zmierni zemitú chuť červenej repy.

Kedy: Pred alebo po tréningu. Šťava z červenej repy totiž zvyšuje výkonnosť a napomáha regenerácii po náročnom tréningu. Najlepšie chutí spolu s ľahkým jedlom po športe na doplnenie energie.

Výrobky:

Čerstvo nazbierané. dmBio šťava z červenej repy je čerstvo vytlačená, šetrne spracovaná a môžete si ju vychutnať čistú alebo ňou zjemniť šťavy, polievky a omáčky.

Jemný. dmBio sójový nápoj obsahuje množstvo rastlinných bielkovín a preto je ideálny pre vytvorenie mliečnej peny.

Vegánsky. Alternatívu k domácim sladidlám ponúka dmBio sirup z kokosových kvetov, s ktorou možno okrem nápojov osladiť aj dresingy a dezerty.

Matcha latté

Účinky: Matcha je účinný životobudič a okrem toho obsahuje aj množstvo vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré prispievajú k znižovaniu hladiny cholesterolu a krvného tlaku a posilňujú imunitný systém.

Chuť: Matcha latté má trpkú, sviežu a mierne sladkastú chuť.

Kedy: Najlepšie ráno na prebudenie alebo pred popoludňajším útlmom na podporu koncentrácie. Ráno sa najlepšie hodí k teplej ovsenej kaši, popoludní ku kúsku čokolády.

Výrobky:

Jednoduché. Ak máte naponáhlo, určite oceníte zelený čaj matcha latté od DAS gesunde PLUS. Jedno vrecúško na jednu porciu zalejte horúcou vodou a vymiešajte do peny.

Osviežujúci. Kokosový nápoj dmBio možno použiť na mnoho spôsobov. Napríklad do müsli, na pečenie alebo na prípravu matcha latté. Podčiarkne chuť pokrmu svojou exotickou arómou.

Na osladenie. Ak máte svoj matcha drink radšej sladší, môžete ho osladiť výrazným sirupom z agáve dmBio zahustená šťava z agáve.

Tip: Na vytvorenie pevnej peny z rastlinného mlieka je dôležité sledovať obsah bielkovín vo výrobku – ideálne sú mlieka s minimálnym obsahom 1 gram na 100 mililitrov.

 

Kurkumové latté

Účinky: Je známe aj pod názvom „zlaté mlieko“. Kurkumové latté je obľúbené nielen vďaka svojej príjemnej chuti, ale aj kvôli svojim skvelým zdravotným účinkom. Mletý žltý prášok patrí v ajurvéde k „zahrievajúcim koreninám“ a pôsobí prečisťujúco a detoxikujúco. Okrem toho vraj prispieva k zmierneniu nedokonalostí pleti.

Chuť: Kurkumové latté chutí v prvom momente sladko a ostro. Následne sa vám v ústach rozvinie trpká, mierne horkastá aróma kurkumy.

Kedy: Vždy vtedy, keď na vás príde vlčí hlad. Kurkumové latté totiž prirodzene utlmuje chuť do jedla. Najlepšie chutí medzi dvoma jedlami alebo keď potrebujeme zahnať chuť na sladké.

Výrobky:

Na spestrenie. Túto zaujímavú kombináciu sladkej a korenistej chuti v nápojoch dmBio kurkuma chai nápoj na báze ovsa si môžete vychutnávať aj na cestách.

Latté z arónie

Účinky: Bobuľky arónie sú plné vitamínov a minerálnych látok, ktoré priaznivo vplývajú na lát­kovú výmenu a imunitný systém a pôsobia preventívne proti vzniku rakoviny, ochorení srdcovo-cievneho apa­rátu a cukrovky.

Chuť: Bobuľky arónie dodajú nápoju mierne kyslastú, trpkú chuť.

Kedy: Najlepšie chutí v kombinácii s vyváženými raňajkami po prehýrenej noci. Bobuľky arónie viažu voľné radikály, ktoré sa v tele vytvárajú pri preťažení prečisťujúcej funkcie buniek.

Výrobky:

Bez cukru. Nápoj dmBio mandľový nápoj neobsahuje pridaný cukor, skladá sa len z troch zložiek a získa si vás svojou jemnou a sladkou chuťou. Hodí sa do miešaných nápojov, ale je veľmi chutný aj neriedený.

Karamelový. Ak hľadáte exotickú alternatívu bežného cukru, skúste kokosový cukor dmBio cukor z kokodových kvetov s jemnou karamelovou chuťou.

Návod na superfood latté

Ingrediencie:

  • 250 ml (rastlinného) mlieka
  • 1 ČL mletej super­potraviny, resp. 50 ml šťavy
  • 1 ČL sladidla podľa chuti (agávový sirup/med/kokosový sirup)
  • 1/2 ČL škorice
  • 1/2 čajovej lyžičky strúhaného zázvoru

Všetky prísady zmiešajte v hrnci a zohrejte.

Hore
OKViac informácií