Active Beauty
Ovsené vločky patria do kúpeľa

DIY

Ovsené vločky patria do kúpeľa

Na výrobu vlastných beauty produktov potrebujete prísady, ktoré máte určite doma aj vy. My vám povieme, ktoré to sú.

Z kávy sa dajú vyrábať pekné darčeky, z bambuckého masla a ďalších prísad viete vyrobiť telové maslo – ale existuje oveľa viac vecí, ktoré máte bežne v kúpeľni a viete z nich vyčarovať beauty produkty. Týchto 10 vecí vám pomôže vyčistiť tvár, zosvetliť vlasy, či rozmaznať pokožku.

DIY beauty produkty: peeling, kúra na vlasy a oveľa viac

1. Peeling s ovsenými vločkami

V mixéri rozmixujte dmBio jemné ovsené vločky. Následne pridajte vodu a miešajte, kým sa vám nevytvorí pasta, ktorú si následne krúživými pohybmi naneste na tvár. Tvár si potom umyte teplou vodou. Vďaka zinku, ktorý vločky obsahujú, vyčistia pokožku a zjemnia póry.

2. Odstraňovač make-upu s kokosovým olejom

Jednoducho namočte vatový tampón do dmBio kokosového oleja. Odstránite tak aj vodoodolný mejkap a vaša pokožka bude okamžite intenzívne hydratovaná.

3. Pleťová voda s jablčným octom

Na pleťovú vodu jednoducho zmiešajte prírodný jablčný ocot od dmBio s vodou v pomere 1:1 a pomocou vatového tampónu si očistite tvár.

4. Balzam na pery s medom

Popraskané a suché pery majú prirodzeného nepriateľa: med. Nie je nad čím rozmýšľať, naneste si na pery med z lipového kvetu a nechajte pôsobiť. Následne si ich jemne pretrite vreckovkou.

5. Obklady na oči s čiernym čajom

Po raňajkách nechajte vrecúška čierneho čaju od dmBio vychladnúť, môžete ich na chvíľu vložiť aj do chladničky a potom si ich položte na oči. Tanín, ktorý čierny čaj obsahuje pôsobí proti opuchom a oči upokojuje.

6. Prísada do kúpeľa s mliekom

Kúpeľ s mliekom je vhodný predovšetkým pre suchú pleť. Vďaka tuku, ktorý mlieko obsahuje, bude vaša pokožka vláčna a pružná. Stačí zmiešať 2 litre trvanlivého mlieka dmBio s vodou.

7. Prísada do kúpeľa s morskou soľou

Slaná voda zlepšuje hydratáciu a magnézium, ktoré obsahuje, upokojuje pokožku. Do vody s teplotou 37 °C pridajte 500 g nejódovanej morskej soli.

8. Kúpeľ pre nohy s mätovým čajom

Uvarte vodu a vložte do nej 6 čajových lyžičiek mätového čaju, nechajte vychladnúť na želanú teplotu a potom do nej vložte nohy. Mäta osviežuje a pôsobí proti opuchom.

9. Čistenie pleti pomocou sódy bikarbóny

Sóda bikarbóna čistí a neutralizuje kyseliny. Nepotrebujete viac ako 3 lyžice a 1 liter vody (pre viac použití). Vhodné aj pre citlivú pleť.

10. Zosvetľovanie harmančekovým čajom

Zohrejte 1 liter vody a pridajte 6 -8 vrecúšok harmančekového čaju od dmBio. Nechajte lúhovať dovtedy, kým voda nevychladne. Potom si výluh naneste na vlasy a nechajte usušiť na slnku. Následne použite masku na vlasy, aby ste ich nemali vysušené. Môžete to opakovať dovtedy, kým nedosiahnete požadovanú farbu.