Active Beauty
DIY-beauty produkty: Prečo patria ovsené vločky do kúpeľa

DIY-beauty produkty: Prečo patria ovsené vločky do kúpeľa

Na výrobu vlastných beauty produktov potrebujete prísady, ktoré máte určite doma aj vy. My vám povieme, ktoré to sú.

Z kávy sa dajú vyrábať pekné darčeky, z bambuckého masla a ďalších prísad viete vyrobiť telové maslo – ale existuje oveľa viac vecí, ktoré máte bežne v kúpeľni a viete z nich vyčarovať beauty produkty. Týchto 10 vecí vám pomôže vyčistiť tvár, zosvetliť vlasy, či rozmaznať pokožku.

DIY beauty produkty: peeling, kúra na vlasy a oveľa viac

1. Peeling s ovsenými vločkami

V mixéri rozmixujte dmBio jemné ovsené vločky. Následne pridajte vodu a miešajte, kým sa vám nevytvorí pasta, ktorú si následne krúživými pohybmi naneste na tvár. Tvár si potom umyte teplou vodou. Vďaka zinku, ktorý vločky obsahujú, vyčistia pokožku a zjemnia póry.

2. Odstraňovač make-upu s kokosovým olejom

Jednoducho namočte vatový tampón do dmBio kokosového oleja. Odstránite tak aj vodoodolný mejkap a vaša pokožka bude okamžite intenzívne hydratovaná.

3. Pleťová voda s jablčným octom

Na pleťovú vodu jednoducho zmiešajte prírodný jablčný ocot od dmBio s vodou v pomere 1:1 a pomocou vatového tampónu si očistite tvár.

4. Balzam na pery s medom

Popraskané a suché pery majú prirodzeného nepriateľa: med. Nie je nad čím rozmýšľať, naneste si na pery med z lipového kvetu a nechajte pôsobiť. Následne si ich jemne pretrite vreckovkou.

5. Obklady na oči s čiernym čajom

Po raňajkách nechajte vrecúška čierneho čaju od dmBio vychladnúť, môžete ich na chvíľu vložiť aj do chladničky a potom si ich položte na oči. Tanín, ktorý čierny čaj obsahuje pôsobí proti opuchom a oči upokojuje.

6. Prísada do kúpeľa s mliekom

Kúpeľ s mliekom je vhodný predovšetkým pre suchú pleť. Vďaka tuku, ktorý mlieko obsahuje, bude vaša pokožka vláčna a pružná. Stačí zmiešať 2 litre trvanlivého mlieka dmBio s vodou.

7. Prísada do kúpeľa s morskou soľou

Slaná voda zlepšuje hydratáciu a magnézium, ktoré obsahuje, upokojuje pokožku. Do vody s teplotou 37 °C pridajte 500 g nejódovanej morskej soli.

8. Kúpeľ pre nohy s mätovým čajom

Uvarte vodu a vložte do nej 6 čajových lyžičiek mätového čaju, nechajte vychladnúť na želanú teplotu a potom do nej vložte nohy. Mäta osviežuje a pôsobí proti opuchom.

9. Čistenie pleti pomocou sódy bikarbóny

Sóda bikarbóna čistí a neutralizuje kyseliny. Nepotrebujete viac ako 3 lyžice a 1 liter vody (pre viac použití). Vhodné aj pre citlivú pleť.

10. Zosvetľovanie harmančekovým čajom

Zohrejte 1 liter vody a pridajte 6 -8 vrecúšok harmančekového čaju od dmBio. Nechajte lúhovať dovtedy, kým voda nevychladne. Potom si výluh naneste na vlasy a nechajte usušiť na slnku. Následne použite masku na vlasy, aby ste ich nemali vysušené. Môžete to opakovať dovtedy, kým nedosiahnete požadovanú farbu.