Active Beauty
Ošetrenie vlasov: jablčný ocot a tekvica
Text: Nina Horcher

SOS

Ošetrenie vlasov: jablčný ocot a tekvica

Vlasy sa po lete obzvlášť potešia sprche s jablčným octom a prirodzenými ošetrujúcimi látkami. Nech už boli letné mesiace pre našu dušu akokoľvek uvoľňujúce: pre naše vlasy boli stresujúce, pretože slnko, soľ a chlór dajú vlasom zabrať. Ak im počas horúčav nedoprajete dostatočnú hydratáciu, tak najneskôr na začiatku jesene budete musieť bojovať s krehkými vlasmi. Vlasy schovávať pod pletené čiapky a šiltovky? Túto sezónu si to radšej ušetrime. Radšej ich dajme do poriadku pomocou jablčného octu.

Tekvica a jablčný ocot pre vlasy? 3 tipy na ošetrenie počas jesene

Kyslá sprcha: jablčný ocot čistí vlasy

Aby naše vlasy lepšie prijali povzbudzujúce ošetrenie, mali sa počas prípravy zbaviť zvyškov po lete. Na to sa obzvlášť dobre hodí takzvaná „kyslá sprcha“ s jablčným octom. „Raz za týždeň po umytí vlasov zapracujte do vlasov po celej ich dĺžke jablčný ocot zriedený vodou“, odporúča blogerka Doris Kern. Odstráni to zvyšky ošetrujúcich produktov a suchého šampónu. Okrem toho uzavrie kyselina v octe prirodzenú vrstvu lupín vlasov a dodá lesk.

Aj mužskej brade prospieva jablčný ocot: ošetrujúce oleje chĺpky na brade opäť zjemnia. „Aby ste dosiahli korenistú vôňu, zmiešajte jojobový olej s niekoľkými kvapkami borievkového alebo rozmarínového oleja a naneste to na bradu.“

Leave-In-produkty pre hydratáciu

Po lete ide o to, aby sa vlasy opäť posilnili. Aby ste vlasy pre chladné ročné obdobie dostali do formy, vyskúšajte Leave-In produkty. Tieto dodajú hydratáciu, posilnia štruktúru vlasov a pôsobia proti zauzleniu. Odborný tip: ošetrenie vlasov prirodzenými proteínmi, takzvanými keratínmi, ktoré posilňujú štruktúru vlasov a dodajú vlasom množstvo hydratácie. Prirodzenými zdrojmi hydratácie sú kokosový olej alebo bambucké maslo.

DIY: maska na vlasy s tekvicou

Ak chcete vsadiť na silu domácich rastlín, môžete si sami jednoducho pripraviť ošetrujúcu vlasovú masku s tekvicou. (Ďalšie recepty pre DIY vlasové kúry nájdete tu.)

„Tekvica je bohatá na vitamíny a vďaka betakaroténu obsahuje sekundárnu rastlinnú látku, ktorá likviduje voľné radikály. Aj pokiaľ ju nanesiete zvonku, predstavuje výživnú starostlivosť pre pokožku a vlasy“, hovorí Doris. Takto sa táto pestrá zelenina môže dostať nielen na tanier, ale podľa potreby aj na vlasy: vo forme vlasovej masky s medom a olivovým olejom.

Ako na to: Aby ste vytvorili výživnú vlasovú masku z tekvice, zmiešajte tri polievkové lyžice dužiny z tekvice a jednu polievkovú lyžicu olivového oleja, naneste na vlasy a 20 minút nechajte pôsobiť. Potom dobre opláchnite.