Active Beauty
Sérum na tvár: 4 dôvody, prečo áno
Text: Nina Horcher

Zamilujete si ho

Sérum na tvár: 4 dôvody, prečo áno

Malé ale výživné: sérum na tvár vie robiť skutočné zázraky. Ako? Vysokokoncentrovanými zložkami na skoro každý problém. Prezradíme vám, prečo majú odteraz tieto malé fľaštičky stále miesto v našej skrášľujúcej rutine.

Napne, vyčistí a aj ošetrí: pomocou séra na tvár sa naplní každé vaše skrášľujúce želanie. Pretože tieto tekuté ošetrujúce pleťové séra obsahujú vysokokoncentrované zložky, ktoré už v niekoľkých kvapkách ukážu svoju silu a zvnútra sa postarajú o žiarivú pleť. Od pleťového séra Glow Booster až po antistresové sérum: v dm určite nájdete sérum na tvár vhodné práve pre vás.

Prečo sa týchto maličkých fľaštičiek a ampuliek viac nechceme počas našej ošetrovacej rutiny vzdať a ako ich správne používať, vám prezradíme v našom článku.

4 dôvody, prečo je sérum na tvár náš nový obľúbenec

  1. Doplnok dennej starostlivosti s cennými zložkami

Prečo by ste mali používať sérum, keď už máte ošetrujúcu dennú a nočnú starostlivosť? Pretože pôsobí úplne inak. Obsiahnuté vysokokoncentrované ošetrujúce látky v sére, medzi nimi podľa účinku väčšinou kyseliny prospešné pre pleť a vitamíny, sa vďaka svojej vodovej alebo gélovej konzistencii vstrebávajú omnoho rýchlejšie a najmä – prenikajú hlbšie. Pretože mnoho pleťových krémov obsahuje mastnejšie substancie, ktoré sťažujú vstrebávanie zložiek do pleťových buniek. Tým sérum na tvár optimálne doplní vašu dennú starostlivosť o pleť – nielen pri suchej pokožke. Dôležité pritom je: sérum vždy používajte pred krémom.

  1. Čisté a hygienické použitie

Ďalší, nemenej podstatný aspekt: obal. Väčšina sér je balená v malých pipetových fľaštičkách alebo naplnená v jednorazových ampulkách. Obidvoje nám umožňuje čisté a hygienické použitie, pretože kvapky sa dostanú iba na tie časti tváre, na ktoré sa dostať majú. Zvyšok produktu ostane nedotknutý a tým čo možno najdlhšie sterilný.

Tip na použitie: sérum naneste na vyčistenú, osušenú pleť na čelo, líca, krk a dekolt a jemne ho vmasírujte krúživými pohybmi. To, ako často by ste mali sérum použiť, závisí od zložiek – pritom rešpektujte informácie od výrobcu.

  1. Hĺbkový účinok

Sotva ho prstami nanesiete na tvár, hneď sa vstrebe hlboko do pleti. Tým má určité výhody oproti ošetrujúcemu krému: pretože vysokokoncentrované ošetrujúce molekuly obsiahnuté v sére sa môžu dostať hlbšie do pokožky a tam aj hneď ukázať svoj plný účinok. Sérum na tvár je teda spoľahlivou prvou pomocou pri akútnych problémoch, akými sú vyrážky alebo nečistoty na pleti a môže byť aj prevenciou pred pigmentovými škvrnami.

  1. Vhodné ošetrenie pre každý typ pleti

Momentálne bojujete so začervenaním, suchou pleťou alebo by ste chceli mať hladkú pleť? Sérum na tvár môže byť nápomocné pre každý typ pleti a pri každom probléme. Preto je dôležité, aby ste pri výbere séra dbali na zložky. Hyalurón podporuje hydratáciu a je účinnou prevenciou proti suchej pleti, anti-aging séra s retinolom sú účinné proti starnutiu pleti a vitamín C chráni pred voľnými radikálmi a pigmentovými škvrnami. Pri vyrážkach a nečistotách pomáha kyselina salicylová, sčervenaná alebo podráždená pokožka sa dá opäť upokojiť pomocou termálnej vody.