Active Beauty
5 rád, ako oddialiť nástup vejárovitých vrások

Nechcete ich?

5 rád, ako oddialiť nástup vejárovitých vrások

Ahoj, vejárovité vrásky okolo očí! Vieme, že by sme boli krásni aj s vami, ale ešte chvíľu vás nechceme. Do akcie preto nasadzujeme primeranú starostlivosť a tieto malé preventívne opatrenia.
Zo začiatku sú spoločníčkami smiechu, neskôr dopĺňajú viaceré naše výrazy a nakoniec sa stanú našou súčasťou. Nie je na nich nič zlé, no ak ich túžite utlmiť, spoznajte ich. Takto vznikajú vejárovité vrásky a takto môžete oddialiť ich nástup.


Keď je cieľom redukcia

Je dôležité priznať, že úplne predísť vráskam iba s trikmi z kúpeľne a tvárovou jogou sa vám asi nepodarí. Ale vieme, ako sa o seba starať tak, aby sa u vás krása veku prejavila redukovane a neskôr.


Otrepané, ale pravdivé: dobrá starostlivosť je najlepšia prevencia

Pokožka v okolí očí je mimoriadne tenká a citlivá, preto si vyžaduje výnimočnú starostlivosť. Okolo očí by ste nemali používať bežné prípravky starostlivosti. Existujú produkty pre špeciálnou starostlivosť o pokožku očného okolia, ktoré sa oň postarajú tak, ako to potrebuje. Svojím zložením pomáhajú predchádzať zmenám pokožky okolo očí a tým aj vzniku vrások.

Pred UV žiarením urýchľujúcim proces starnutia pokožky oči chráňte prípravkami s UV faktorom a slnečnými okuliarmi. Vrásky, ktoré sa už vytvorili ako následky pobytov na slnku, dokážu upraviť produkty s obsahom vitamínu C. Dôležité je pravidelne dopriať očiam oddych, hlavne po dlhom dni pred obrazovkou alebo za volantom. Po takýchto dňoch si priložte na oči chladivé obklady alebo studené lyžičky a skúste relaxovať aspoň 30 minút.

Masky plné výživy

Špeciálne vankúšiky alebo masky pod oči obsahujú zložky ako retinol, hyalurón a Q10, ktoré dokážu pokožku krásne vypnúť, vyhladiť a tiež napomôcť redukcii vejárovitých vrások. Väčšina krémov a iných prípravkov na očné okolie je silne hydratačná a prípravky zväčša má aj ochladzujúci účinok, pre dokonalé zmiernenie ľahkých opuchov. Intenzita používania masiek pod oči je individuálna, ale skúste si na seba urobiť čas aspoň raz za týždeň-dva.


Kráľovský hyalurón

Býva zvykom: čím suchšia pokožka, tým výraznejšie vrásky. Priam kúzelnou účinnou látkou je hyalorón, látka telu vlastná, ktorá veľmi dobre viaže vodu. Vodu na seba dokáže viazať v množstve, ktorá mnohonásobne prevyšuje jeho vlastnú hmotnosť, takže pleť opticky vypne a vyplní. Zároveň aj pomáha suchej pleti hydratovať sa.


Vyspite sa a dobre jedzte

Tento odsek vás asi neprekvapí, ale aj pri predchádzaní vrások sú kľúčové: výdatný pitný režim, dostatok spánku, výživná strava a naopak málo alkoholu a fajčenia. Vieme, že to nie je ľahké, ale aj malé krôčiky pomôžu.


Pred zrkadlo a cvičiť!

Na tvári sa nachádza mnoho svalov. Každý trénovaný sval je pružnejší sval, zároveň je jeho povrch vždy napnutejší. Ak idete na to, tuto je jeden cvik tvárovej gymnastiky pre atlétov v zácviku: ukazováky si položte pod obočie a prostredníky na lícne kosti. Pokožku medzi prstami jemne natiahnite. Teraz jemne privrite oči na 10 sekúnd a znova ich otvorte. Toto cvičenie opakujte trikrát, napríklad večer pred spaním.