Active Beauty
Aktívne uhlie: beauty trend v oblasti starostlivosti o pokožku a zuby

Black Beauty

Aktívne uhlie: beauty trend v oblasti starostlivosti o pokožku a zuby

Aktívne uhlie sa už po stáročia v Ázii cení ako prírodné liečivo. Teraz preberáme jeho skvelé účinky aj my a túto čiernu účinnú látku začíname integrovať aj do produktov našej kozmetickej rutiny, zvlášť v oblasti starostlivosti o krásnu pokožku a zdravé zuby!

Čo je aktívne uhlie?

Za fakt, že mnohé kozmetické výrobky sú odrazu čiernej farby, môže nová trendová zložka – aktívne uhlie. Prírodná účinná látka sa získava zuhoľnatením prírodného materiálu, suchého dreva, bez prístupu vzduchu. V Ázii si aktívne uhlie cenia ako prírodný liečivý prostriedok už po stáročia a v súčasnosti nás začína presviedčať aj o svojich blahodarných účinkoch v starostlivosti o pleť a zuby!


Čo všetko aktívne uhlie v prípravkoch starostlivosti dokáže!

Sprchový gél, píling, dezodorant, zlupovacie a tiež textilné pleťové masky sú teraz na trhu aj s obsahom aktívneho uhlia! V sprchovom géli sa aktívne uhlie postará o hĺbkové vyčistenie pórov a o odvedenie prebytočného mazu z pokožky. Masky a peelingy s aktívnym uhlím absorbujú z pleti nečistoty, kožný maz a odumreté kožné bunky. Po potrebnej dobe pôsobenia sa odlepením masky z pleti odstránia a pleť tak bude krásne hĺbkovo vyčistená. Aktívne uhlie, predovšetkým v kombinácii s kyselinou salicylovou veľmi účinne pôsobí aj v boji proti vyrážkam, výsledkom pôsobenia bude dokonale zjednotená pleť. Keďže aktívne uhlie sa vyznačuje mierne dezinfekčnými účinkami, takáto účinná zložka v dezodorantoch ochráni aj pred telesným pachom.

Žiarivo biely úsmev s aktívnym uhlím

V zubnej paste údajne dokáže táto čierna zložka, úplne bez mikroplastov a bieliacich prostriedkov, odstrániť neželané povrchové zafarbenie zubov a zubný povlak, pričom nenarúša zubnú sklovinu ako iné abrazívne spôsoby bielenia zubov. Okrem toho sa aktívne uhlie správa dezinfekčne, takže dokáže eliminovať baktérie v ústnej dutine a zabrániť tak vzniku zápachu z úst.

Tieto výrobky s aktívnym uhlím sa starajú o pokožku a zuby:

Redukcia vyrážok a regulácia tvorby mazu

Pleťové sérum proti nedokonalostiam AHA + BHA Charcoal od Garnier

Kúpiť online

Jemná starostlivosť a hĺbkové čistenie pórov

Zlupovacia maska s aktívnym uhlím od Balea

Kúpiť online

Ingrediencie rastlinného pôvodu

Tuhý dezodorant aktívne uhlie a horčík od schmidt´s

Kúpiť online

Antibakteriálny účinok a ochrana pred zubným kazom

Prírodná bieliaca zubná pasta Black od BEN&ANNA

Kúpiť online