Active Beauty
Keď má dekolt upútať: na čo dať pozor

Pekný výstrih

Keď má dekolt upútať: na čo dať pozor

Či už ste boli obdarovaná malým alebo veľkým poprsím – upravený dekolt z módy nevyjde nikdy. A dokáže krásne zvýrazniť vaše prednosti. Urobme teda niečo dobré pre pokožku!
Ak budeme venovať pokožke správnu starostlivosť, s neduhmi, ako sú začervenania či vyrážky, sa môžeme rovno rozlúčiť. Položme si teda otázku: Akým prešľapom v starostlivosti o dekolt je dobré sa vyvarovať?


1. Žiadne špeciálne ošetrovanie dekoltu 

Rovnako ako v oblasti tváre, aj v dekolte je pokožka mimoriadne tenká a nie je tak dobre prekrvená ako na iných častiach tela. Z tohto dôvodu má pokožka v oblasti dekoltu sklony k tvorbe vrások, môže pôsobiť sivasto, až mdlo. Na rozdiel od tváre, svojmu poprsiu obvykle dostatočnú starostlivosť nevenujeme. A to by sme mali rýchlo zmeniť, pretože pri pravidelnom používaní peelingov sa budeme môcť už skoro tešiť z krásnej a zdravie vyžarujúcej pokožky.

2. Málo hydratácie

Na pokožke v oblasti poprsia vznikajú suché miesta. Je to spôsobené tým, že pokožka v tejto oblasti obsahuje málo podkožného tkaniva. Je preto dôležité, aby sme hydratácii pokožky venovali zvýšenú starostlivosť. Napomôcť môžu krémy či séra a masky špeciálne vyvinuté na starostlivosť o pokožku dekoltu. Alternatívne môžete siahnuť aj po krémoch alebo prípravkoch na starostlivosť o tvár. Dbajte tiež na dostatočný pitný režim – voda nezlepší len pružnosť pokožky, prospieva celému telu!


3. Žiadna ochrana pred slnečným žiarením

Prílišné vystavovanie dekoltu má samozrejme aj svoje úskalia: Citlivú pokožku dekoltu môžu rýchlo podráždiť slnečné lúče. Nezabúdajte teda na túto časť tela každodenne aplikovať prípravok s dostatočnou ochranou pred UV žiarením. Zabránite tak nepríjemným popáleninám od slnka, tvorbe pigmentových škvŕn a tiež predčasnému starnutiu pokožky.


4. Používanie príliš mastných prípravkov na starostlivosť o pokožku  

Dostatočná hydratácia je pre pokožku poprsia dôležitá, avšak namiesto príliš hutných a mastných prípravkov starostlivosti radšej upriamte svoju pozornosť na krémy ľahšej konzistencie. Viac nemusí za každú cenu vždy znamenať viac: ak sa krém do pokožky dobre nevstrebe, zbytočne sa upchajú póry a výsledkom môže byť tvorba vyrážok.


5. Vystavovanie pokožky nástrahám zvonku

Hlbokým výstrihom často chceme vystaviť na obdiv nielen pekný dekolt, ale aj obľúbený náhrdelník či retiazku. Na doplnky, najmä na bižutériu však môže pokožka neraz zareagovať podráždením. Kvalite materiálov má preto zmysel venovať zvýšenú pozornosť. Ak s neduhmi, ako vyrážkami a začervenaním pokožky, bojujete na pravidelnej báze, možno pomôže zmeniť parfum, prípadne skúste parfum vynechať úplne. Vonné látky, ktoré parfumy obsahujú, môžu totiž citlivú pokožku dekoltu dráždiť.