Active Beauty
Niacínamid: starostlivý vitamín B3

Predstavujeme

Niacínamid: starostlivý vitamín B3

Kozmetický priemysel má svoje obľúbené účinné látky, akými sú aloe vera, kyselina hyalurónová či retinol. Títo priekopníci v starostlivosti o pleť sa delia o piedestál aj s niacínamidom.
Niancínamid sa čoraz častejšie nachádza v produktoch starostlivosti o pleť od kozmetiky na čistenie pleti až po nočné krémy. Ide o formu vitamínu B3, ktorá má množstvo pozitívnych účinkov na našu pleť.


Niacínamid: rýchla zoznamka

1. Čo je niacínamid?

Niacínamid je formou vitamínu B3, ktorá sa nachádza predovšetkým v obilninách, mäse, rybách, vajciach a ovocí. Keďže ho neprijímame v dostatočnom množstve potravou, mali by sme poskytnúť nášmu telu dodatočnú podporu, aby sme vyvážili potrebný príjem vitamínu B3. Pretože niacínamid zohráva v našom organizme hlavnú úlohu, vitamín podporuje metabolizmus a tým aj metabolizmus pokožky. 


2. Ako niacínamid pôsobí na pokožku?

Vitamín spevňuje vrchné vrstvy pokožky, pomáha udržiavať vlhkosť a reguluje mastnú pleť. Preto sa s ním dajú dobre liečiť problémy ako akné, veľké póry, hyperpigmentácia a znížená elasticita pokožky či začervenanie.

3. Pre aké typy pleti je vitamín B3 vhodný? 

Niacínamid je všestranný, dobre znášaný a je vhodný pre všetky typy pleti. V starostlivosti o pleť pôsobí proti strate vlhkosti na suchej pokožke – pokožka opäť získava krásny lesk.  


4. Ako vitamín pôsobí proti akné?

Vitamín B3 je protizápalový, antibakteriálny a pomáha regulovať tvorbu prebytočného kožného mazu. Keďže niacínamid redukuje póry a pleť vyzerá rovnomernejšie, aktívna zložka prospieva aj mastnej a mierne mastnej pleti.


5. Aké ďalšie pozitívne účinky má niacínamid v tele?

Niacínamid podporuje naše telo pri regenerácii, podporuje regeneráciu svalov a obnovu pokožky, nervov a DNA.


Vyskúšajte na vlastnej koži

100% aktívna látka

Niacinamid – Vitamín B3 od BOTANICA SLAVICA
Kúpiť v e-shope mojadm.sk

Hladká a zjednotená pleť

Pleťové sérum Niacinamide od Balea
Kúpiť v e-shope mojadm.sk