Active Beauty
Thalasso: Ako lieči more?

Zázračná morská zbraň

Thalasso: Ako lieči more?

Riasy, morská soľ a iné zázraky podobného druhu rozžiaria pokožku a postarajú sa o jej relaxáciu. Ako si pomocou thalassoterapie prinesiete silu mora do domáceho prostredia? Takto:
 
Myšlienka na more sa spája s mnohými krásnymi zmyslovými vnemami: s vôňou sviežej slanej vody, so šumom vĺn a tiež s pohľadom na nekonečnú slobodu. Oceán je nielen výnimočné miesto vyžarujúce neskutočnú energiu a silu, ale skrýva aj množstvo pokladov. A vy ich môžete objavovať z pohodlia domova vo vlastnom domácom spa prostredníctvom thalassoterapie.


Prečo je morská soľ tak zdravá

Soľ je minerálna látka, nevyhnutná pre fungovanie organizmu. Reguluje hladinu tekutín v tele, krvný tlak, tiež trávenie a zohráva významnú úlohu pri stavbe kostí a prenose podnetov po nervových dráhach. Pre svoje rôznorodé účinky sa oceňuje obzvlášť soľ z Mŕtveho mora, ktorej používanie sa uprednostňuje aj pri domácej thalassoterapii.
 
Soľ v kúpeli by mala prečisťovať dýchacie cesty, posilňovať imunitný systém a upokojovať nervy. Okrem toho má prečisťujúce a dezinfekčné účinky. A práve vďaka tomu je morská soľ ideálnym spojencom v boji proti nečistej pleti, lupinámmastnej pokožke hlavy. Vyskúšajte si v kúpeli kúsok mora v soli do kúpeľa od Balea.


Bahno vyhladzuje pokožku

Z Mŕtveho mora pochádza aj bahno s najväčším obsahom minerálov na svete a s obľubou sa využíva aj v kozmetike. Okrem sodíka nám z neho do tela prenikajú aj horčík, vápnik a draslík, ktoré posilňujú bunkové membrány, stimulujú látkovú výmenu a udržiavajú pokožku hladkú a žiarivú. Bahenné kúpele, zábaly alebo masky, ako napríklad bahenná pleťová maska od EZO, patria k najobľúbenejším produktom určeným na thalassoterapiu v pohodlí domáceho prostredia.
 

Riasy pre zdravú pleť a telo

Riasy sú skutočnými preživšími hrdinkami, ktoré už odpradávna osídľujú Zem a ktoré sú zásobárňou enormne širokého repertoára živín. A všetky tieto vymoženosti sú vďaka domácemu thalasso spa aj prínosom pre zdravú pleť a telo. Každý druh riasy sa môže popýšiť určitou prednosťou:  
 
  • Zelené riasy sú napríklad známe svojimi hydratačnými účinkami a preto sa v pleťových maskách a sérach používajú na podporu regenerácie pokožky. Vyskúšajte si pleťový gél AQUA s morskými riasami od alverde.  
  • Hnedé riasy stimulujú tvorbu kolagénu, čím dokážu krásne spevniť pokožku. Nachádzajú sa napríklad v revitalizačnej zlupovacej pleťovej maske s hnedými riasami od DERMACOL.  
  • Červené riasy posilňujú kožnú bariéru a chránia pokožku pred nežiaducimi vplyvmi vonkajšieho prostredia. V dm nájdete červené riasy v podobe konjakových hubiek či špongie, napríklad aj od ebelin.
  • Zelenomodré riasy sú veľmi žiadané predovšetkým ako výživový doplnok pod názvom spirulina.


Planktón a jeho kozmetický potenciál

Planktón je súbor nespočetných mikroskopických organizmov, ktoré sa pokojne vznášajú vo vodnom prostredí a ostatným vodným živočíchom slúžia ako potrava. Pretože planktón je rovnako ako väčšie druhy rias bohatý na obsah aminokyselín, minerálnych látok a živín, jeho kozmetický potenciál je dlhodobo predmetom výskumu v kozmetickom priemysle.  
 
Planktón sa s mimoriadnou obľubou používa hlavne v kvalitných prípravkoch starostlivosti o pleť, poskytuje úľavu suchej a podráždenej pokožke a tiež stimuluje procesy obnovy pokožky, ako aj regeneráciu jej vlastných obranných mechanizmov. Napríklad intenzívne pleťové sérum VITAL s extraktom z planktónu od Balea.    


Extrakt z perál – prirodzený umelec jemných čŕt

V ázijskom svete majú perly dlhoročnú tradíciu ako prísada do kozmetických prípravkov. Perlový prášok je vďaka svojim abrazívnym vlastnostiam častou prísadou do peelingov. V pleťových krémoch, maskách a sérach redukuje extrakt z perál nečistoty na pokožke, upokojuje ju a obnovuje jej prirodzenú rovnováhu
 
Keďže perly sa okrem iného vyznačujú aj perleťovým leskom, s obľubou sa používajú ako prísada do prípravkov dekoratívnej kozmetiky. Vďaka perlám je pleť prirodzene krásna. Odráža svetlo a perlové pigmenty celkovo dodajú vzhľadu pleti úžasný zamatový efekt.