Bicykel odolný voči zime 

Viac svetla!

Ak chcete bezpečne prechádzať mestom, najmä v zimných mesiacoch počas tmy, mali by ste zabezpečiť, aby ste boli dobre viditeľní. Vždy myslite na posledné slová Johanna Wolfganga von Goetheho, ktoré údajne povedal: „Viac svetla!“. A takto to funguje: Nábojové dynamá sú rozhodne lepšie ako takmer starožitné pneumatické dynamá. Taktiež môžete použiť aj cyklistické svetlá na batérie alebo tie s nabíjateľnou batériou - biele svetlo vpredu a červené na sedlovke alebo vzpere sedla. Podľa pravidiel cestnej premávky musia byť odrazky aj na pedáloch a ráfikoch. Takéto reflektory neuškodia ani na našom oblečení najmä počas tmavých zimných mesiacov.

Pneumatiky s profilom

Úzke, hladké pneumatiky sú v lete dobré a výrazne uľahčujú šliapanie. V zime sú však menej praktické, keďže na mokrom alebo klzkom a zľadovatenom povrchu neposkytujú žiadnu alebo len malú oporu. Preto sú pneumatiky s dezénom prvou voľbou pre zimnú cyklistiku. Navyše, nižší tlak v pneumatikách môže poskytnúť väčšiu priľnavosť k povrchu. Pneumatiky s hrotmi nie sú potrebné, pokiaľ nejazdíte na bicykli po súvislej snehovej prikrývke.

Ochrana pred nečistotami 

Blatníky odvedú v zime dobrú prácu na každom bicykli. Chránia nás, ale aj bicykle, od nečistôt, čo zase účinne chráni bicykel pred koróziou. Zimná špina zmiešaná so soľou tak ľahko uviazne medzi blatníkmi a pneumatikami, kde môže spôsobiť len menšie škody.