Active Beauty
Ľadový čaj matcha – zelený ľadový čaj pripravený doma

Perfect Match

Ľadový čaj matcha – zelený ľadový čaj pripravený doma

Ľadový čierny čaj s broskyňovou alebo citrónovou príchuťou. Síce príjemná letná klasika, avšak popíjať ho celé leto, to môže prísť človeku po čase už trochu nudné. My vám teda ponúkame, čo do prípravy letných nápojov, malú variáciu a poradíme vám, ako ľahko pripraviť letný osviežujúci nápoj z japonského zeleného čaju. Nemusíte vycestovať do Japonska ani absolvovať nákup v najbližšom kaviarenskom reťazci.
Nudí vás stále popíjať ten istý ľadový čaj a vycestovať tento rok do Japonska je tiež mission impossible? Alebo sa na veci pozeráte ekologicky a jednoducho chcete cestovať udržateľne a vyhnúť sa v čo možno najväčšej miere dlhým letom? A nechcete zájsť ani do najbližšieho kaviarenského reťazca – predsa len, ďalší kávový pohárik so sebou tiež nie je v súlade so „zero waste“ konceptom? Žiadny problém, predstavujeme vám recept na ľadový čaj matcha, prostredníctvom ktorého si japonský životný štýl prenesiete celkom jednoducho aj k vám domov. Dovolenka v pohodlí vlastného domova tak naberie exotický nádych a váš nový čajový rituál možno premeníte na obľúbený zvyk, ktorý bude mať vo vašom živote zázračnú moc vyvolať ten povestný pocit z leta, kedykoľvek sa vám zachce. A keď prídeme na chuť skvelému japonskému nápoju, ďalší krok možno bude naučiť sa po japonsky. Arigato za toľko inšpirácií!
 

Matcha – zelený prášok s mimoriadnymi účinkami

Zelený matcha prášok nás dokáže nabudiť rovnako ako káva. No aj napriek tomu na nás matcha vplýva upokojujúco. Niet divu, že Japonky na jeho mimoriadne účinky nedajú dopustiť. Veľa zelených vecí je zdravých – o matcha čaji sa hovorí, že ak sa vychutnáva s mierou, vďaka obsahu antioxidantov a živín pozitívne vplýva na naše zdravie. Takže zasa o dôvod viac, prečo si z času na čas dopriať špeciálnu pochúťku v podobe ľadového čaju matcha!
 
 

Recept na prípravu ľadového čaju matcha

  1. Obsah jednej matcha stick alebo cca 2 gramy instantného matcha čaju zn. dmBio zalejte 180 ml vody a vyšľahajte do peny bambusovou metličkou.
  2. Podľa chuti do nápoja môžete pridať kocky ľadu. Tie si pripravte samozrejme vopred pomocou formy na ľad. Ak chcete, môžete k nápoju použiť aj udržateľnú sklenenú či silikónovú slamku.
  3. Ľadový čaj chutí skvele zjemnený štipkou kvetového medu.
 

Náš tip

Ak sa vám namiesto ľadového čaju matcha zachcelo skôr matcha latte, pri príprave použite namiesto vody jednoducho mandľový nápoj alebo iné mlieko podľa vlastného výberu.
Ak doma nemáte bambusovú metličku, na napenenie matcha prášku v nápoji môžete pokojne použiť aj šľahač na mliečnu penu či malú metličku na šľahanie.