Active Beauty
Straťte sa z dosahu pre vlastné šťastie
Text: dm

K behu

Straťte sa z dosahu pre vlastné šťastie

"Keď bežím, nemusím nikomu odpovedať ani nikoho počúvať. Bez tejto časti dňa by som tie ostatné nevydržal," vpísal do eseje vyznanie bežeckému zážitku autor Murakami. A prečo beháte vy?
V časoch lovcov a zberačov bol beh spôsobom, ako sa dostať do bezpečia. Jeho koniec (v prípade prežita:)) prinášal radosť z dosiahnutia útočiska a uvoľnenie napätia. Dnes už beh často vnímame nielen ako útek pred, ako najmä ako beh za. Za vyčistenou hlavou, šťastím z pohybu a lepším pocitom vo vlastnom tele.

Vybehnite niekedy namiesto posúvania ranného budíka na polhodinu do ulíc. Dajte si krátky beh počas obednej pauzy, rovno po príchode domov, alebo predtým, než sa zotmie. Čas, miesto, tempo aj dĺžka, úplne všetko pri behu závisí iba od vás.

Vybehnite von - 5 bežeckých tipov

  1. Pred behom jedzte radšej striedmejšie a pokúste sa vynechať všetko, čo by vám následne ležalo v žalúdku. Sami ale časom najlepšie zistíte, aké jedlá vám pred behom vyhovujú a aké vám nerobia dobre.
  2. Dôležitý je aj prísun dostatočného množstva nesladených a nealkoholických tekutín.
  3. Počas behu dbajte na prirodzené, pravidelné dýchanie.
  4. Keď budete bežať v miernom predklone, ale s vyrovnaným chrbtom, ušetríte najviac síl. Presne tak, ako to robia aj malé deti. Ruky a plecia sú uvoľnené.
  5. Pri dopade na zem nesústreďujte váhu svojho tela na pätu ani na špičku. Bežecká obuv sa časom prispôsobí tvaru vašich chodidiel, dovtedy sa môžu vyskytnúť aj otlaky - nenechajte sa odradiť.

Je to aj o detailoch

Rozcvička pred, strečing po a starostlivosť ... ideálne vždy!
Nech sa páči, krátky zoznam pomocníkov, ktorí sa postarajú o vás a o vaše bežecké vybavenie.
Kúpiť online

Dezinfekčná aviváž Sensitive od Denkmit

Je vhodná pre vštetky textílie, aj pre tie, ktoré nie je možné prať v horúcej vode nad 20°C. Teda aj pre vaše funkčné športové oblečenie. Dezinfikuje ho od baktérií, vírusov aj plesní. A keďže neobsahuje farbivá ani vonné látky, spoľahlivo ju môžu používať aj ľudia s citlivou pleťou.
Kúpiť online

Pleťový fluid na opaľovanie Urban OF 50+ od LADIVAL

Fluid je ideálna bežecká voľba - má ľahučké zloženie, pod ktorým sa nebudete potiť. Zároveň vám poskytne celodennú veľmi vysokú ochranu pleti pred slnečným žiarením a nečistotami v ovzduší.
Kúpiť online

Spevňujúca bandáž na koleno od Mivolis

Najmä bežci začiatočníci robia chybu - nepočúvajú sa. Nezabúdajte, že nie je dôležité sväto-sväte dodržiavať cvičebný plán, pretože každé telo je iné. Ak to vaše kričí o pomoc, zjemnite tempo. Zaraďte do plánu aj dni na relax a do výbavy napríklad stabilizačnú bandáž boľavého kolenného kĺbu. Pri problémoch je samozrejme najlepšie vždy sa poradiť s trénerom a lekárom.
Kúpiť online

Kúpeľová soľ z Mŕtveho mora od KAWAR

Pobyt pri mori je v nedohľadne? Nateraz pomôže aj táto soľ do kúpeľa. Upokojí a zrelaxuje celé telo, utlmí svalovú únavu a pomôže vám s úľavou od kĺbových bolestí.
Kúpiť online

Univerzálny konský balzam od ALPA

Využite silu mentolu a gáfru a dodajte telu okamžitý pocit úľavy a osvieženia. Či už športujete príležitostne, alebo pravidelne, úľava svalom padne vhod vždy.