Active Beauty
Vlasy chceme na hlave, nie na podlahe
Text: Diana Hežel

Aprílová súťaž s DiXi

Vlasy chceme na hlave, nie na podlahe

Keď sa naše vlasy majú zle, ako nepríjemná pripomienka sa zjavujú úplne všade: na vankúši, oblečení, pracovnom stole, v nákupnom vozíku. Neskrývajme sa pod nimi, riešme.
Častá a namáhavá úprava vlasov, nedostatočne výživná strava, životospráva plná stresu. Pridajte k týmto trom veľkým výkričníkom aj hormonálne zmeny patriace k veku a zistíte, že vaše rednutie vlasov naozaj nie je žiadnou záhadou.

4 tipy, ako si pomôcť pri riedkych vlasoch:

1. Poriadne si premasírujte hlavu, stimulujete korienky vlasov

Skúste si doma dať pri umývaní sem-tam intenzívnu masáž hlavy. Pritlačte prstami a krúžte po lebke, aby sa pokožka okolo korienkov vlasov poriadne rozhýbala. Podporíte tým krvný obeh pod vlasmi a tým aj ich rast. Naším tajným tipom je pridať pred umývaním ku krehkým korienkom aj kúsok oleja, ktorý ich ochranne zaobalí.

2. Dodajte vlasom živiny dobrou stravou

Mať stres neznamená len vedome sa báť zajtrajšieho programu alebo nestíhať termíny. Naše telo prežíva stres aj vtedy, keď má nízky denný kalorický a živinový príjem. Vysilujeme ho a ono nedokáže plnohodnotne regenerovať. Stravu si preto (nielen kvôli vlasom) doprajme pravidelnú a vyváženú. Skúste si deň-dva evidovať svoj príjem v kalorických tabuľkách, aby ste získali predstavu, ako sa o seba staráte.

Kľúčové živiny pre zdravé vlasy:

  • biotín (vitamíny skupiny B)
  • železo
  • vitamín C, D a B3 (niacín)
  • zinok a selén
  • bielkoviny ako základné stavebné prvky vlasov

3. Nevyhnutné klišé: rešpektujte potreby svojho tela

Ak by všetky naše problémy vedel vyriešiť kozmetický priemysel, bolo by hneď aj po riedkych vlasoch. Je to ale trošku zložitejšie a všetky naše problémy si musíme vyriešiť my. Ani ten najdrahší šampón nenahradí dostatočný spánok a aktívnejšie trávenie dní.

4. Voľte prípravky so zložením, ktoré vlasy podporí

Vyberajte si vlasové produkty obsahujúce kofeín, ktorý dokáže spomaliť proces vypadávania vlasov a podporiť ich rast. Aby účinkoval, ako má, je potrebné dodávať ho vlasom pravidelne. Pre zlepšenie kvality vlasov, ich rast a zahustenie sa dlhodobo využíva aj žihľava. Výskumom potrvrdené sú aj jej protizápalové a antibakteriálne účinky, takže môžu pomôcť pri začínajúcej folikulitíde. Kožné problémy je ale za každých okolností dôležité prekonzultovať s kožnou lekárkou.

Súťaž o balíček produktov pre vlasy značky DiXi

Kvalitná domáca voľba, ktorá onedlho oslávi svoje storočie na scéne kúpeľňových poličiek. Slovenskú značku DiXi spod Tatier predstavovať nemusíme.

Súťažný balíček: Vlasové tonikum Arvit proti vypadávaniu vlasov 60 ml, Žihľavový šampón na vlasy 250 ml, Žihľavový suchý šampón 200 ml, Voda na vlasy proti lupinám s brezou a žihľavou 125 ml, Kofeínové vlasové tonikum 60 ml

Vyplnením kontaktných údajov od 1.4.-14.4. ste sa mohli zapojiť do súťaže o jeden z piatich balíčkov produktov DiXi. Skúste šťastie aj nabudúce!

Balíček produktov pre vlasy značky DiXi posielame:

Simona S., Banská Bystrica
Michaela G., Giraltovce
Elena Ch., Topoľčany
Simona Z., Veľké Zálužie
Lívia O., Vranov nad Topľou