Active Beauty
Blond melír: takto sa to podarí aj doma

Ahoj, slnko!

Blond melír: takto sa to podarí aj doma

Zosvetliť si vlasy blond melírom aj sama, ide to vôbec? No samozrejme! Treba si len vziať k srdcu týchto 6 tipov.

Je čas na svieži farebný závan vo vlasoch, no radikálna zmena je pre vás too much? Ak túžite po zmene vzhľadu, potom je riešením blond melír. Vyčaruje vo vašich vlasoch letné odlesky a dodá viac ľahkosti aj hnedým vlasom.  
 
Od jemného blond až po chunky melír, fantázii sa medze nekladú! A najlepšie na tom je: stačí trocha zručnosti a melírovať pramienky vlasov si môžete aj samy. Kým však otvoríte farbu, mali by ste sa zamerať na pár tipov. Odpovieme vám na najdôležitejšie otázky, ktoré by mali byť pred farbením určite položené.

Ako si sama zafarbiť pramienky na blond: 6 otázok a odpovedí

 

Ktorý odtieň blond sa mi hodí?

Nie je blond ako blond. Farebná paleta blond melírov siaha od medovej cez zlatú, popolavú a karamelovú blond až po platinovú blond. Predtým, ako začnete s melírovaním pramienkov, by ste mali popremýšľať, aký farebný efekt chcete docieliť. Ak má byť výsledok farbenia čo najprirodzenejší, je dôležité, aby ste si najprv určili svoj farebný typ pokožky: teplé odtiene podčiarkujú tmavšie typy, studené nuansy zas lichotia bledšej pleti.

Dajú sa odfarbiť len vlasy prirodzenej farby alebo aj farebné vlasy?

Ak chcete zmeniť svoju prirodzenú farbu, ste vo výhode, pretože vlasy ešte neboli chemicky ošetrené. Obzvlášť v hnedých vlasoch pôsobí blond melír veľmi prirodzene a ležérne. Ak máte vlasy už farbené, mali by ste odfarbovanie nechať na odborníka, ktorý dokáže najlepšie odhadnúť chemické zmeny na vlase pri procese odfarbovania. Len takto sa vyhnete farbiacim nehodám, pri ktorých môžu blond pramienky dostať nepekný žltkastý nádych alebo v najhoršom prípade skončia ako zelené.

Ako komplikované je svojpomocné odfarbovanie pramienkov?

Svojpomocné melírovacie produkty obyčajne obsahujú melírovaciu čiapku a špeciálnu kefku, ktoré uľahčujú nanášanie. Ak si na prvýkrát na melírovaciu techniku veľmi netrúfate, požiadajte o pomoc priateľku. Ešte jeden tip: aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam, vyskúšajte si najprv odfarbiť len jeden pramienok.   

Blond melír a trvalá: ide to vôbec dokopy?

Trvalá ondulácia a farbenie sú chemické procesy, ktoré menia štruktúru vlasu, môžu ju poškodiť a aj zničiť. Preto sa neodporúča kombinovať blond melír s trvalou. Ak ich však, aj napriek týmto poznatkom, jednoducho chcete, mali by ste medzi jednotlivými chemickými procedúrami dodržať aspoň dvoj- alebo trojtýždňový časový odstup. V tomto prípade určite platí príslovie: radšej hamovať ako banovať!   

Melírujú sa pramene vlasov už od korienkov?

Áno, aby bol výsledok farbenia čo najprirodzenejší, farba sa na jednotlivé pramienky nanáša už pri korienkoch – len tak dosiahnete želaný štruktúrovaný efekt, ktorý opticky dodáva vlasom väčší objem.

Ako na melír svojpomocne: na čo si bezpodmienečne dať pozor?

  • Melírovaciu farebnú emulziu použite ihneď po namiešaní, neodkladajte ju na neskôr, len tak sa dopracujete k peknému želanému výsledku. 
  • Pramienky, na ktoré ste naniesli odfarbovač, by sa v žiadnom prípade nemali baliť či zakrývať alobalom alebo priehľadnou fóliou, nakoľko by sa amoniak, ktorý farba obsahuje, nemal ako odpariť a mohol by tak vážne poškodiť vlas.
  • Pred farbením sa tiež odporúča obliecť si staré tričko, pretože ak vám farba odfrkne, neodfarbí len vlasy, ale aj textilné vlákna.
  • Pri farbení je nevyhnutné používať pribalené rukavice.
  • Čerstvo melírované vlasy sa určite potešia extra dávke hydratácie v podobe kondicionéra alebo masky na vlasy.