Active Beauty
Blond vlasy: čo sa nosí v roku 2024

Inšpiratívna kolekcia

Blond vlasy: čo sa nosí v roku 2024

Blond farba je jednoducho stálica. Helmut Maier, manažér kvality kaderníckeho štúdia dm nám prezradil, ktoré účesy pre blond vlasy sú tento rok in.

Toto sú trendové účesy pre blond vlasy na rok 2024

Helmut Maier spolu so svojím kreatívnym tímom vytvoril vlasové trendy na rok 2024. A s nimi aj: módne účesy v žiarivej blond. Úšesy, blond odtiene a techniky farbenia – vysvetlíme vám, čo je „in“!

Dlhé vlasy – looky, ktoré sa dajú obmienať: Blond vlasy s ohnivými pramienkami

Pre všetky dlhovlásky, ktoré sa nevedia vzdať svojej dlhej koruny krásy, ale sem-tam sa im zažiada zmenit štýl, je tu moderný „razor“ strih s farebnými príčeskami. „V tomto prípade sa pomocou cielených strihov žiletkou vytvárajú vo vlasoch rôzne dĺžky," vysvetľuje Maier. „Farba a styling zodpovedajú duchu doby a zakomponované príčesky v žiarivých oranžovočervených odtieňoch robia z tohto účesu skutočnú pastvu pre oči. Základom je neutrálna svetlá blond farba, ktorá sa hodí najmä k chladnejším odtieňom pleti." Najskôr môžete vyskúšať aj melír v jemnejších farbách - napríklad jahodovej.

Moderný „shag“

Tento vrstvený strih sa nosí s dlhou ofinou, známou aj pod názvom „bottle neck bangs" a v prirodzenom blond odtieni. „Pri technike "root-shadow-blond" pôsobia vlasy pri korienkoch tmavšie, čo vlasom dotvára opticky väčšiu hĺbku," opisuje Maier. "Nezbedný „shag“ je vhodný pre jemné až stredne silné vlasy. Vlasy sa tu zostrihávajú do zaobleného tvaru písmena C, tým sa vytvorí vrstvený strih." Tip na styling: do vlasov zapracujte prípravky na väčšiu textúru a definíciu vlasov, vlasy potom vysušte difuzérom a ofinu vyfúkajte dorovna okrúhlou kefou, aby ste vytvorili nádherne vzdušný look. A ak sa vám žiada obmena, stačí si na pomoc vziať žehličku na vlasy alebo si naopak vlasy stačí zapliesť do vrkoča.

Tieto blond odtiene budú trendy v roku 2024

Nude blond: čistý, neutrálny tón je ideálny pre bledé tóny pleti, ktoré s platinovou často vyzerajú až nezdravo. Na dosiahnutie prirodzeného finishu by sa vlasy nemali odfarbovať o viac ako tri odtiene - ideálny odtieň preto závisí od individuálnej farby vlasov.

Béžová blond: ak má pokožka zlatistý alebo olivový podtón, odporúča sa tlmená béžová blond. Prirodzená farba leží presne medzi medovozlatou a popolavou blond.

Popolová blond: tento chladný sofistikovaný farebný odtieň sa dokonale hodí k studeným tónom. Popolová blond sa dá nosiť veľmi svetlá, ale aj veľmi tmavá. Pre tento blond odtieň je mimoriadne dôležitá pravidelná starostlivosť o vlasy pomocou strieborných šampónov a masiek.

Teplá jantárová blond: teplým tónom mimoriadne lichotí jantárová blond. Hnedé oči potom len tak žiaria cez zlaté odlesky vo vlasoch. A aby medovožltá blond s jemným oranžovým nádychom vyzerala vždy tip-top, treba sa o ňu náležite starať. V opačnom prípade môže tento blond tón rýchlo pôsobiť žltkastým a neupraveným dojmom.

Tieto techniky na farbenie blond vlasov sú v roku 2024 „in“

Monochromatická: rovnaký blond odtieň od korienkov až po končeky - táto farebná technika bude v roku 2024 mimoriadne obľúbená. Tento look sme dokonca mohli vidieť na viacerých modelkách v rámci prestížnej akcie Fashion week (napr. Onitsuka Tiger).

Škandinávsky hairline: pri tejto technike sa odfarbujú len „detské vlásky“, ktoré lemujú tvár. Ak sa spoja s už predtým odfarbeným melírom, výsledný look je naozaj cool. Zvyšok vlasov však nie je potrebné odfarbovať, pretože škandinávsky hairline automaticky zosvetlí celú korunu krásy.