Active Beauty
Krátke strihy vlasov pre ženy po päťdesiatke: radí odborníčka

Z dlhých na krátke

Krátke strihy vlasov pre ženy po päťdesiatke: radí odborníčka

V priebehu života sa mení nielen štruktúra vlasov, ale aj ich množstvo. Pre tento dôvod a tiež preto, že v rámci úpravy vlasov pri športe, ako aj pri starostiach a radostiach každodenného života je to jednoducho praktickejšie, sa mnohé ženy po päťdesiatke rozhodnú pre zmenu. S dm trénerkou kvality Susanne Forobosko sme sa porozprávali o troch vychytených krátkych účesoch pre ženy po päťdesiatke - a požiadali sme ju aj o tipy na styling.

Niektorí ľudia, ak sa im zažiada trochu vizuálneho omladenia, siahajú hneď po nožniciach. Iní zasa preto, že sa im jednoducho zmenila štruktúra vlasov a ich dlhé vlasy stratili na plnosti a objeme. A potom sú tu ženy, ktoré to kvôli požadovanému looku (a tiež kvôli športovým aktivitám) potrebujú mať nekomplikované a praktické – koniec koncov starostlivosť a úprava krátkych vlasov je oveľa menej časovo náročná ako úprava dlhých.

Krátke účesy pre ženy po päťdesiatke: tri trendy looky, ktoré dokážu krásne omladiť

1. Mixie - mix strihov „mullet a pixie“

Pani Forobosko, ako dm trénerka kvality sa na vlasy špecializujete. Čo je pre tento look charakteristické?

Mixie je mix mulletu a pixie: krátky vrstvený strih sa nosí o niečo dlhší na temene hlavy a strapatejší na kontúrach. Dôležité je, aby sa vlasy na zátylku nenechali príliš dlhé - len tak môže mixie vyzerať cool a ležérne. Strih by tiež nemal byť tupý, mal by byť naopak zostrihaný nastrapato. Tento look naozaj pristane každej žene, pretože sa dá nosiť rovnako sebavedomo elegantný, ako aj ležérne ostrý. A je vhodný pre každú štruktúru vlasov: jemným hladkým vlasom vrstvený strih dodá na dimenzii a objeme. Hrubým vlasom zasa dodá lepší tvar a štruktúru a vlnitým kučeravým vlasom viac kontúr.

Akému typu žien tento účes sadne najlepšie?

Podobne ako short shag, aj strih mixie je strih, ktorý jednoducho lichotí všetkým typom tváre.

Ako a čím na styling tohto účesu?

Tento účes sa dá dokonale upraviť a to len v niekoľkých jednoduchých krokoch. Stačí si v dlaniach rozmiešať stylingový krém a vmasírovať ho do vlasov, tak sa krásne definujú jednotlivé pramienky vlasov. Účinný je tiež: sprej na vlasy s morskou soľou. Dlhšie pramene na zátylku mierne vytvarujte smerom von pomocou žehličky na vyrovnávanie vlasov, aby ste im dodali pružnosť. Ak chcete dosiahnuť sofistikovanejší vzhľad, upravte ich gélom na mokrý vzhľad. Plusový bod: vlasy tak získajú lesklý povrch.

2. Ultra Soft Pixie

Čo tento look charakterizuje?

Ultra soft pixie je chlapčenský krátky účes, ktorý však vyžaruje ženskosť. Ako už napovedá aj jeho názov, je to super krátky strih s jemnými prechodmi. Aby sa však ten povestný pixie z looku nevytratil, vlasy na vrchnej časti hlavy sa ponechajú o niečo dlhšie ako vlasy po bokoch.

Komu tento účes pristane?

Tento strih lichotí najmä ženám s oválnou, skôr užšou tvárou.

Ako účes nastylovať?

Pre tento praktický a šibalský účes je najlepšou voľbou vosk alebo gél, pretože dodáva vlasom lesk. Ak sa pixie nosí vo farbenom prevedení, napr. v platinovej blond (ktorá je aktuálne top trendy), sú opäť najlepšími stylingovými kamarátmi vosk a gél, pretože dokážu najlepšie vytvarovať vrchnú časť vlasov. A ak chcú dámy čo najdlhšie udržať chladný blond tón, odporúča sa ošetrovať vlasy fialovým šampónom a kondicionérom.

3. Short Shag

Čo charakterizuje short shag?

Short shag je výrazne vrstvený, odstupňovaný a jemne zúžený účes, ktorý dodáva vlasom štruktúru a pohyb. Pôsobí rockovo, rebelsky, moderne a preto aj menej elegantne. Ak sa doladí ofinou, celkový look vynikne ešte lepšie. Skvelé na tomto účese je, že sa dá prispôsobiť akémukoľvek typu vlasov - je teda vhodný pre akúkoľvek štruktúru vlasov. Odstupňovanie možno zdôrazniť rovnako na kučeravých hustých vlasoch, ako aj na rovných.

Akému typu tento look lichotí?

Short shag sa hodí takmer ku každému typu tváre! Pri tomto strihu možno typ tváre veľmi dobre podčiarknuť ofinou alebo trikom „face-frame“ - nie je to však nevyhnutnosť. Odstupňovaný strih rámuje tvár, čím vlasom umožňuje voľne do nej padať. Pre okrúhle typy tváre je ideálna ofina curtain bangs“; v prípade užšej tváre by sa k účesu mala ponechať pomerne dlhá a dorovna zastrihnutá ofina.

Čo všetko je potrebné na pekný styling tohto účesu?

Či už vyfénovaný alebo len tak vysušený na vzduchu – short shag je v každom prípade účes ležérny. V prípade rovných uhladených vlasov pomôže pri stylingu najprv ošetriť vlasy sprejom na textúru a prípravkami na vlasy na ochranu vlasov pred teplom. Po vyfénovaní možno do prameňov zapracovať niekoľko vĺn naviac, napríklad za pomoci žehličky na vyrovnávanie vlasov či kulmy. Ak sú vlasy kučeravé a vlnité: Po umytí je dobré na nich použiť gél na definovanie kučier, balzam na vlnité vlasy alebo penové tužidlo a potom ich už len vysušiť pomocou difuzéra. Ak aj difuzér nemáte práve po ruke, odporúčam vlasy opatrne prechádzať rukami a fénovať ich na najnižšom stupni.