Active Beauty
Cestička na stranu je späť

Vlasy vbok!

Cestička na stranu je späť

Intenzívne bočné rozdelenie vlasov si dobre pamätáme z našej emo fázy: polovica vlasov prilepená na tvár. Našťastie moderné účesy s cestičkou na stranu už s emo nemajú nič spoločné, pretože tu ide predovšetkým o objem. Účes by mal vyžarovať ľahkosť a bezstarostný postoj k životu.

Komu pristane cestička na stranu?

Rozhodujúcim faktorom je tu tvar tváre. Ak máte okrúhly tvar tváre, hlboká cestička vbok vám zúži tvár. Ak máte hranatejšie črty tváre, môžete použiť aj postupnú ofinu. Tá lichotí tvári a zjemní ju. Pre podlhovastejšie tvary tváre je však vhodnejšia cestička na stred.


Ako najlepšie nastylovať cestičku na stranu?

Cestička na stranu vyzerá obzvlášť dobre, keď je jedna strana pevne stiahnutá a druhá strana je upravená objemne. Tento vzhľad sa dobre kombinuje aj s kučerami. To, na ktorú stranu cestičku umiestniť, viete najlepšie vy! Toto je ideálny účes na to, aby ste ukázali svoj obľúbenejší uhol.

Krok za krokom: objem vlasov a cestička na stranu

V prípade tohto účesu vlasy voľne obopínajú tvár a pôsobia otvorene a priateľsky.
  1. Umyte vlasy šampónom na objem.
  2. Suché vlasy rozčešte kefou a vysušte fénom. Suchý šampón vmasírujte do korienkov, aby ste získali väčší objem.
  3. Rozdeľte si vlasy na strane hrebeňom a voľne ich prehoďte na druhú stranu. Ak sa tým nevytvorí dostatočný objem, korienky môžete ľahko natupírovať. Dávajte pozor, aby ste to nepreháňali - stále by to malo vyzerať prirodzene!
  4. Nakoniec všetko zafixujte trochou laku na vlasy.
Tip: Skutočnosť, že v posledných rokoch je v móde stredový predlžovací účes, je pri úprave bočného predlžovacieho účesu vlastne výhodou: keďže korienky vlasov boli zvyknuté na stredový predlžovací účes, po preklopení na stranu vyzerajú obzvlášť objemne. Ak si už dlhšie rozdeľujete vlasy na jednu stranu, skúste ich pre väčší objem preklopiť na druhú stranu.


S týmito dm produktami si vykúzlite objemný účes:

S nadstavcom pre tvarovanie účesu

Sušič vlasov EssentialCare 1000 BHC010/10 1200W od Philips

Kúpiť online na mojadm.sk

Objem a ošetrenie

Kefa na vlasy pre objem a styling vlasov od ebelin

Kúpiť online na mojadm.sk