Active Beauty
Suché vlasy: 4 rady odborníkov

Cold Hair Days

Suché vlasy: 4 rady odborníkov

Vonku vlhké a chladné počasie, vo vnútri vyhriaty vzduch, k tomu kapucne, šály a vlnené kabáty. Vlasy sú v zime viac ako právom suché.
Neustále zmeny teploty v zime môžu spôsobiť, že vlasy sú suché a lámavé. O zvyšok sa postará časté kúpanie, fénovanie a vyhriaty vzduch. Vďaka nedostatočnej vlhkosti a hrubej štruktúre sa vlasy pri najmenšom kontakte staticky nabijú a stoja na všetky strany. Čo robiť, keď vyzerajú ako slama? Tieto rady od odborníkov prinášajú odpoveď.


Ako pomôcť suchým vlasom?

Vo vlasových štúdiách môžete tomuto problému čeliť hĺbkovo pôsobiacimi kúrami, ktoré vlasom dodajú veľa vlhkosti a vyhladia ich štruktúru. Doma pomáhajú bežné kondicionéry a kúry na suché končeky vlasov.


Prečo máme suché vlasy?

Úlohu zohráva najmä strih vlasov. Ak vlasy končia priamo pri golieri alebo šatke, dochádza k ďalšiemu treniu, ktoré môže viesť k tvorbe uzlíkov.“ V zime je dobré vyhnúť sa strihu “dlhý bob” a nosiť vlasy o niečo dlhšie alebo kratšie. Séra proti krepovateniu vlasov, vlasové oleje a stylingové krémy ponúkajú dodatočnú ochranu dĺžok a končekov.

Čo pomáha suchým farbeným vlasom?

Profesionáli sa spoliehajú na intenzívnu starostlivosť s priamymi pigmentmi, ktoré farbu znova a znova osviežujú a obnovujú jej intenzitu. Tieto produkty majú tiež intenzívny ošetrujúci účinok a zaisťujú optimálny prísun vlhkosti vďaka zložke panthenol. Na domáce použitie používajte produkty „color freeze“ s nízkou hodnotou pH, ktoré uzamknú farebné pigmenty a zachovajú krásne farby na dlhú dobu. Penové tužidlá a laky na vlasy pomáhajú farbeným vlasom počas stylingu a chránia ich aj pred vetrom, snehom a chladom.


Čo pomáha suchým vlnitým vlasom?

Existujú špeciálne krémy a produkty na ochranu pred teplom, ktoré odpudzujú vlhkosť a ich ideálnou ingredienciou je kamélia. Je to rastlina, ktorá odpudzuje vlhkosť aj v prírode a dokáže zabezpečiť, že vlasy absorbujú menej vlhkosti v šampónoch a ošetrujúcich prípravkoch. Vyhnete sa tak neforemným kučerám, rozlietaným vlasom a krepovateniu.


Starostlivosť o vlasy z dm

Starostlivosť s argánovým olejom

Intenzívny olej na vlasy Oil Repair od balea, 100 ml

Kúpiť na mojadm.sk

So stimulujúcim masážnym efektom

Kefa na vlasy Hyaluron & Keratin od ebelin, 1 ks

Kúpiť na mojadm.sk

Lesklé a chránené

Sprej na ochranu vlasov pred teplom Keratin Heat od syoss, 200 ml

Kúpiť na mojadm.sk

Ideálny na dennú extra-starostlivosť

Dvojfázový balzam na vlasy Total Repair 5 od ELSEVE, 200 ml


Kúpiť na mojadm.sk

Výdatná starostlivosť

Vyživujúci šampón na vlasy s argánovým olejom od Nature Box, 385 ml

Kúpiť na mojadm.sk