Active Beauty
Jednoduché vyčesané účesy do horúcich letných dní pre stredne dlhé a dlhé vlasy

Jednoducho vysoko vyčesané

Jednoduché vyčesané účesy do horúcich letných dní pre stredne dlhé a dlhé vlasy

Konečne je to tu - dlho očakávané leto prišlo! Vysoké teploty nás však tiež dokážu dostať poriadne do varu. Aby sme si zachovali chladnú hlavu, vypnime si vlasy do výšin, dodajme im štýl a hlavne od nich osloboďme krk a tvár.

1. Jednoduchý účes so štipcom

Vlasový doplnok, obľúbený najmä v 90. rokoch a tiež začiatkom nového milénia, typický pre svoje dlhé zuby, slávi vo svete módy svoj comeback. Či už so zvieracími vzormi, kvetinovými motívmi alebo v klasických neutrálnych farbách, štipce sa stali nepostrádateľným štýlovým vlasovým módnym doplnkom bežného dňa.

Postup, ako vytvoriť jednoduchý vypnutý účes, je úžasne jednoduchý. Vlasy najprv na zátylku učešte do konského chvosta, zatočte ich a zopnite pomocou štipca. Hotovo, módny účes je na svete. Najmä počas horúcich letných dní, či už na kúpalisku, v kancelárii alebo na cestách, je tento jednoduchý vysoko vyčesaný účes rýchlou prvou pomocou a skrotí aj tie najnepoddajnejšie pramene vlasov bez akejkoľvek väčšej stylingovej prípravy.

Praktický spoločník

Štipec s hnedým leskom od ebelin

Kúpiť teraz na mojadm.sk

Elegantne aj na pláži

Štipec so zlatým základom od ebelin

Kúpiť teraz na mojadm.sk

2. Sleek Bun (hladký drdol)

Elegancia, ktorú v osvete módy preslávili influencerky ako Hayley Bieber. Sleek bun sa stal účesom, ktorý už nemožno len tak vynechať. Niet divu, pretože tento jednoduchý vysoko vyčesaný drdol je ideálny do horúcich dní. Je to účes, ktorý dovolí, aby vánok pohladil svojím chladným jazykom zátylok a dobre sa kreuje vo vlasoch, ktoré nie sú čerstvo umyté. Nosí sa ako voľnočasový účes.

Rovnako, ako pri všetkých „sleek look“ účesoch, je dôležité, aby boli vlasy vzadu úhľadne upravené a to bez vyčnievajúcich pramienkov pri korienkoch. Klasický sleek bun začíname kreovať cestičkou v strede, vlasy z oboch strán cestičky začešeme pevne dozadu. Pevne ich uchopíme jednou rukou a druhou zafixujeme gumičkou do konského chvosta. Ak je to nutné, neposlušné vlásky uhladíme do dokonala gélom alebo olejom na vlasy. Nakoniec chvost zatočíme do drdola. Drdol môžeme zaistiť ďalšou gumičkou alebo ho zafixujeme sponou.

Tip: Odstávajúce vlásky možno skrotiť a upraviť pomocou zubnej kefky a malého množstva laku na vlasy.

Doplnky pre tento look

Pre hladké vlasy

Kefa na vlasy The Wet Detangling od Tangle Teezer

Kúpiť teraz na mojadm.sk

3. Messy-Bun (strapatý drdol)

Kto by ho nepoznal? Dokonalý messy bun sa zvyčajne najlepšie podarí vtedy, keď ho nik nevidí. Či už večer pred televízorom, pri odličovaní alebo tesne pred sprchovaním. Vlasy bez veľkého premýšľania o tom, čo a ako, vypnete do drdolu a zrazu sa z odfláknutej hair-style maličkosti na hlave vykľuje super účes. Na to, aby sa dal tento praktický a jednoduchý účes nosiť aj v bežný deň, stačí dodržať niekoľko jednoduchých krokov. Pretože bez ohľadu na to, či sú vlasy rovné alebo kučeravé, dlhé alebo krátke, messy bun je univerzálnym účesom, hodí sa vlasom akejkoľvek dĺžky, štruktúry a aj textúry. Akurát je dobré neskúšať ho čarovať čerstvo po umytí vlasov.

A takto jednoducho si vytvoríme tento letný účes: Vlasy si vypneme do chvosta a upevníme ho gumičkou natrikrát, pričom po treťom raze už z gumičky povytiahneme vlasy len z polovice, čím vo chvoste vytvoríme akúsi slučku. Vyčnievajúce pramienky rozdelíme na dve časti a každú z nich zavinieme. V ďalšom kroku obtočíme oba pramene vlasov okolo drdolu a zaistíme ich sponkami alebo ďalšou sponou. Aby bol look naozaj messy, z drdolu povyťahujeme niekoľko tenkých pramienkov z prednej a zadnej časti hlavy a drdol ešte mierne uvoľníme. Účes messy bun je hotový.

Doplnky pre tento look

S istotou vypnuté

Hnedé gumičky do vlasov od ebelin

Kúpiť teraz na mojadm.sk

4. High Ponytail

Comeback slávi aj ďalší trendový účes. Mimoriadne obľúbený v rokoch 60. a 70. sa dnes veľkej obľube opäť teší high ponytail. A oprávnene sa ani niet čomu čudovať, pretože jednoducho dovysoka učesaný chvost je nielen praktický, ale tiež sa ľahko upravuje a vyzerá očarujúco a elegantne. Ďalšie plus: chvost opticky zužuje tvár a napína pokožku.

Zachcelo sa vám elegancie? Nech sa páči – vlasy si v štýle sleek look-u zopnite uhladene do chvosta. Ak chcete elegantný účes, vlasy si pevne zviažte okolo hlavy do hladkého účesu. Tu je potrebné dbať hlavne na to, aby bol chvost umiestnený síce vzadu, ale vo vrchnej časti hlavy. Z chvosta potom oddeľte tenký pramienok vlasov, obtočte ho okolo gumičky, ktorou ste upevnili chvost a pramienok okolo nej jemne obtočte tak, aby gumičku nebolo vidieť. Pramienok na konci už len upevnite sponkou.

Ak inklinujete skôr k nedbalejšiemu look-u, vlasy si nemusíte uhladiť, ani riešiť každý neposlušný pramienok. Vlasy si jednoducho vypnite do vysokého konského chvosta a zopnite ho na vrchu hlavy farebnou scrunchie gumičkou.

Doplnky pre tento look

Back do 60s

Scrunchies gumička od ebelin

Kúpiť teraz na mojadm.sk

5. Space Buns

Nielen na festival: space buns sú ako stvorené na leto, je možné ich nosiť v rôznych štýlových variáciách a hodia sa k vlasom akejkoľvek štruktúry. Jednoduchý vysoko vyčesaný účes sa dá ľahko vylepšiť rôznymi doplnkami, ako sú farebné gumičky, sponky či dokonca stuhy. Kreativite sa tu rozhodne medze nekladú, takže účes sa dá úžasne nosiť so zapletenými vrkočmi, farebne nastriekanými prameňmi alebo tiež vo verzii half space buns (pri ktorom sa do slimáčikov zatočia len vrchné vlasy a spodné sa nechajú voľne padať).

Ide sa na space buns. Vlasy si rozdelíme na cestičku na stred. Potom vlasy na pravej a tiež na ľavej strane vypneme do chvostov. Tu treba dbať na to, v akej výške sú oba chvosty, tam, kde sa nachádzajú v tejto fáze chvosty, sa budú neskôr vynímať space buns. V ďalšom kroku oba chvosty zatočíme do drdolov a upevníme ich vopred pripravenými gumičkami. Nakoniec ešte space buns poistíme ďalšími dvoma sponkami.

Doplnky pre tento look

Farba vo vlasoch

Gumičky do vlasov v dvoch farbách od eebelin

Kúpiť teraz na mojadm.sk