Active Beauty
Takto na festivalové vrkoče, chvosty aj buny

Vlasy do pohody

Takto na festivalové vrkoče, chvosty aj buny

Konečne môcť na chvíľu vypnúť z bežného tempa, spoznať nových hudobníkov a stretnúť priateľov, ktorých ste videli naposledy na vianočných trhoch. Festivaly sú časom uvoľnenosti a experimentov. My vám prinášame tipy na tie účesové.

Festival vo vlasoch - musí byť!

Festivaly sú skvelé, to áno, avšak festival, to sa často rovná aj poriadnemu teplu a nekonečne dlhým radám pred sprchami. To, čo na festivale jednoznačne patrí k nepostrádateľným produktom, je suchý šampón. Dostanete ho aj v praktickom balení, ideálnom na cesty a vo festivalom batohu nezaberie veľa miesta. Dózičku pred použitím jednoducho dobre pretrepte a šetrne nastriekajte na vlasy od korienkov vo vzdialenosti cca 20 cm. Vlasy si potom postrapaťte rukami alebo rozčešte, budú vyzerať ako čerstvo umyté. Na festival si so sebou vezmite vždy aj nejakú tú gumičku do vlasov naviac, pre prípad, že sa vám niektorá roztrhne.

Vrkoče: od bublinových po boxerské

Chvosty a vrkoče patria už roky k najobľúbenejším festivalovým účesom a určite nie nadarmo. Koniec koncov, sú neuveriteľne praktické, pretože vďaka nim vlasy nepadajú do tváre a aj na druhý deň vyčarujú cool look, v jemne rozstrapatenom „undone“ štýle. Treba povedať, že tieto chvostíky a vrkôčiky sú jednoznačne absolútnymi stylingovými miláčikmi. Vysvetlíme vám, ako si ich zapliesť aj svojpomocne.

Takto jednoduché sú boxerské vrkôčiky

Sorry, milovníčky cestičiek nabok! Pri boxerských vrkôčikoch je však absolútnou nevyhnutnosťou cestička na stred. Vlasy si najprv čo možno najpresnejšie rozdeľte na dve strany a následne ich rozdeľte do pramienkov. Jeden pramienok vlasov spredu potom rozdeľte ešte na tri a začnite ho zapletať ako klasický francúzsky vrkoč, pričom doň vždy priberajte nové pramienky. Keď sú zapletené všetky vlasy, zapleťte ešte jeden normálny vrkoč až ku končekom. A festivalový účes je hotový!

Miláčik medzi festivalovými účesmi – bublinový chvost

Ak vás zapletanie až tak neberie, určite budete milovať bublinový chvost. Vlasy si zopnite do chvosta a po celej jeho dĺžke doň upevnite gumičky s rovnakým rozostupom. Časť vlasov medzi gumičkami jemne povytiahnite, aby bubliny chvosta nabrali ten správny objem.

Rýchle a jednoduché: Face framing vrkôčiky

Vlasy rozdeľte na cestičku v strede. Vľavo a vpravo od cestičky zapleťte z najprednejších pramienkov dva jemné vrkôčiky. Podľa potreby ich neskôr možno zopnúť spolu so zvyškom vlasov do drdolu alebo do konského chvosta.

Trblietavá cestička: Look – jednoznačný pútač

Vyčaruje sa mihnutím oka, no narobí riadny poprask! Kozmetické trblietky, nezávadné pre pokožku, zmiešajte s tekutým gélom na vlasy a pomocou štetca ich potom naneste na cestičku ku korienkom. Účes s trblietavou cestičkou sa dá skvele kombinovať s inými festivalovými účesmi, ako napríklad s boxerskými vrkôčikmi.

90. roky sa vracajú: space buns

Milujeme space buns, a najmä preto, že sa dajú vo vlasoch vyčarovať veľmi jednoducho. Opäť začnite cestičkou na stred a na miestach, kde chcete mať drdolčeky, si vlasy zopnite do chvostov. Môžete si urobiť plné chvosty, ale cool vyzerajú aj polovičné drdoly. Zopnuté vlasy potom zatočte do drdolov, ktoré upevníte buď gumičkami alebo pinetkami.