Active Beauty
Ofina? Táto sa hodí k vášmu účesu

Curtain bangs

Ofina? Táto sa hodí k vášmu účesu

Niektoré z nás presne poznajú tie zmiešané pocity pred návštevou kaderníckeho salónu: Mám si dať ostrihať ofinu alebo nie? Na iných ofina vyzerá skvele, avšak samy ste už zažili to sklamanie, keď ste sa v minulosti na ofinu dali a nedopadlo to podľa vašich predstáv? Ofiny a nielen len tie do strán by mali byť prispôsobené nielen tvaru tváre, ale aj dĺžke vlasov. Máme pre vás tri účesy s ofinami pre rôzne dĺžky vlasov!

Ofiny vhodné pre stredne dlhé vlasy: curtain bangs

Curtain bangs patria k najobľúbenejším ofinám a to už niekoľko rokov. Niet divu, pretože sa zväčša hodia ku každej dĺžke vlasov a každému typu vlasov. Mimoriadne dobre však vyzerajú na ľuďoch so stredne dlhými vlasmi.

Čo sa skrýva za názvom curtain bangs?

Ako už prezrádza názov v angličtine, tento typ ofiny padá do tváre voľne po stranách. Takáto ofina je obvykle dlhšia ako klasická zarovno zastrihnutá ofina a preto nepôsobí tak prísne. Curtain bangs ofina hravo ovinie tvár a orámuje ju. Ako už bolo skôr spomenuté, tento typ ofiny sa hodí takmer ku všetkým dĺžkam vlasov, avšak zvlášť lichotivo vyzerá v kombinácii so stredne dlhými, postupne zostrihanými vlasmi. K tomu ešte pár beach waves a bezstarostný look je hotový. Hodí sa nielen na pláž. Ľahkosť dodá aj účesom, ktoré sú vhodné na každodenné nosenie.


Ako najlepšie nastylovať curtain bangs ofinu?

S okrúhlou kefou
Tento typ ofiny skvele ladí s mierne zvlnenými vlasmi s väčším objemom. Tiež sa tu odporúča dodať vlasom hravý pohyb. Ak však vlasy budete upravovať tepelne, nezabudnite na vlasy predtým aplikovať sprej na ochranu vlasov pred teplom. Potom si už vo vlasoch môžete vyčarovať jemné vlny pomocou kulmofénu a kefy na objem vlasov. Rovnaký efekt samozrejme dosiahnete aj za pomoci fénu a okrúhlej kefy. Dôležité je, aby ste okrúhlou kefou fúkali ofinu vždy smerom von. Aby vlasy neostali po fénovaní krepovité a nepoddajné, použite na ne pred samotnou tepelnou úpravou Blow-Dry-Spray.

S krepovacou žehličkou na vlasy
Ofina curtain bangs ide skvele dokopy aj s menšími tesnými kučierkami, ktoré sa dajú vo vlasoch docieliť krepovacou žehličkou. Ak pomocou žehličky zvlníte aj dlhšiu ofinu, mihnutím oka dospejete ku kučeravej hrive. Na ňu už len trošku laku na vlasy a nový „signature look“ je na svete.

Bez tepla
Ak sa chcete tepelnej úprave vlasov úplne vyhnúť, stačí, ak si večer vo vlasoch zapletiete zopár vrkôčikov, tie prestriekate overnight sprejom na definovanie kučier, necháte ho cez noc pôsobiť a na druhý deň sa zobudíte doslova s anjelskými kučierkami. A či už sa rozhodnete pre zvlnené, kučeravé alebo rovné vlasy, cestička na stred je „must-have“, k ofine curtain bangs sa každopádne hodí najviac.

Ofiny pre krátke vlasy: bixie-cut

Bixie cut je vhodný pre všetkých, ktorí chcú vyskúšať niečo nové a svieže. Mix klasického boba a drzého trendy strihu pixie je jednoducho top, upúta každé oko a nebudeme sa ho vedieť nabažiť.

Čo rozumieť pod pojmom bixie-cut?

Bob sa hodí (takmer) každému – je to zástupca klasiky, je elegantný a tiež všestranný. Môže sa nosiť ako dlhý bob s vlasmi až po kľúčnu kosť, ale aj ako kratšia verzia po bradu. Pixie je na druhej strane značne odvážnejší. Ide o klasický krátky strih, pri ktorom sú vrchné vlasy obyčajne dlhšie, zatiaľ čo vlasy po bokoch a vzadu na hlave sú zostrihané kratšie. Strih dokonale doladí ofina, ktorá sa upraví na cestičku nabok. Strih bixie teda spája to naj z oboch svetov. Vlasy sú zostrihané v dĺžke medzi ušami a bradou a najmä vrchné vlasy sa nosia ešte dlhšie ako pri strihu pixie. Bixie je teda dobrou voľbou pre tých, ktorí pristupujú ku krátkym strihom s dávkou opatrnosti.

Ako nastajlovať bixie-cut?

Tomuto účesu sa darí aj vďaka objemu a môže byť trochu chaotický. Ak máte jemné vlasy, naneste do nich sprej s morskou soľou, aby boli lepšie priľnavé. Pomocou fénu a okrúhlej kefy vytvorte odvážny bočný predklon a módny účes je pripravený. Pre dlhotrvajúci vzhľad ho zafixujte lakom na vlasy.

Ofiny pre dlhé vlasy: rozstrapatená ofina

Komu pri kombinácii dlhých vlasov a ofiny napadne klasický, medzičasom už aj nemoderný look z rokov 90., ten ešte nepozná rozstrapatenú ofinu. Na rozdiel od hustej, zarovno zastrihnutej ofiny z rokov minulých, tento variant padá voľne do čela a absolútne netvorí ostrý kontrast so zvyškom (dlhých) vlasov.

Aká je to rozstrapatená ofina?

Tento štýl sa vyznačuje dlhšou ofinou, ktorá siaha až pod čelo, a nevidieť cez ňu. Čelo preto vykúka spomedzi pramienkov vlasov. Na rozdiel od ofiny „curtain bangs“ sa rozstrapatená ofina nerozdeľuje na cestičku v strede. Kombinovať ofinu s dlhými vlasmi je zvyčajne pomerne komplikované, pretože rozdiel v dĺžkach odrazu môže skočiť do extrému a vyznieť tak dosť neprirodzene. Pri rozstrapatenej ofine to problém nie je, tá totiž len tak žiari ľahkosťou a voľne padá do tváre. V princípe sa ale môže, podobne ako curtain bangs, nosiť s akoukoľvek dĺžkou vlasov.

Ako čo najlepšie nastylovať rozstrapatenú ofinu?

Efekt týchto typov ofín najlepšie vynikne na sleek looku. Rozstrapatené ofiny si našťastie nevyžadujú komplikovaný styling. Na vytvorenie sleek looku použite žehličku na vlasy, vyrovnajte ich dohladka, pekne pramienok po pramienku. Účes nakoniec zafixujte lakom na vlasy. Tento ofinový variant vyzerá skvele aj s cestičkou na stred.