Active Beauty
Leto je čas na copy

Cop alebo vrkoč?

Leto je čas na copy

Na plávanie, bicykel alebo pri tanci: copy nie sú len veľmi praktické, ale aj dobre vyzerajú. Zozbierali sme najlepšie tipy na jednoduché účesy s copmi.

Cop nie je to isté ako zapletený vrkoč (mimochodom, takto sa správne zapletajú vlasy). Lebo tak jednoducho ako účes znie, tak mnohorako sa dajú robiť aj copy, napríklad ako vysoký konský chvost s extra porciou objemu alebo ako delený „bubble tale“:  či už klasický, hravý alebo strapatý, s niekoľkými tipmi a pomôckami sa pekné účesy vydaria s gumičkou do vlasov a niekoľkými správnymi pohybmi rúk.

3 inšpiratívne účesy s copmi

  1. Konský chvost v dvoch variantoch

Je našou absolútnou tajnou zbraňou na bad hair day: vlasy prstami alebo kefou začešte nahladko dozadu, obmotajte gumičkou a klasický konský chvost je hotový. Aby tento účes priťahoval zrak, existujú dva varianty:

Elegantný, nízko zviazaný konský chvost

Jednoduchý, ale elegantný: urobte si cestičku v strede alebo na boku a vlasy začešte tesne pri hlave dozadu. Tip: trochu penového tužidla môže podporiť uhladený vzhľad. Vlasy na temene zviažte peknou gumičkou alebo scrunchie a variant klasického konského chvosta vhodný na párty je hotový.

Objemnejší, vysoký konský chvost

Všetky ženy, ktoré si pri vysoko uviazanom konskom chvoste želajú viac objemu, si zamilujú tzv. pony puffin. Opticky táto malá tajná zbraň zo silikónu pripomína kávovú kapsulu. Dodrží však, čo sľubujú jej vynálezcovia: umiestnený pri koreni chvosta dodá priesvitný pony puffin konskému chvostu viditeľne viac objemu, ktorý drží celý deň (alebo večer).

  1. Francúzske alebo holandské: zapletené vrkoče

Či už dva copy na holandský vrkoč, mermaid braid alebo vysoko zapletený francúzsky vrkoč: zapletené účesy sú obzvlášť vhodné, keď už nezostal čas na umytie vlasov. Aby zapletené vrkoče dlho držali, nemali by byť vlasy pokiaľ možno čerstvo umyté. Lepšie sa tak s vlasmi pracuje.

Druhy zapletania sa pri jednotlivých účesoch líšia predovšetkým detailami. Pramene pri holandskom vrkoči sa napríklad neprepletajú ponad, ale popod stredný prameň. Pripúšťame, zapletanie si už vyžaduje trochu cviku – ale ak zistíte ako na to, môžete zapletené účesy nosiť na každú príležitosť.

  1. Hravé: bubble tale alebo šnúrový vrkoč

Rady by ste vyskúšali zvláštnejšie účesy? Potom snáď budú tieto varianty vrkočov niečo pre vás: pri bubble tale sa síce vlasy najprv tiež viažu na konský chvost, potom sa však pomocou gumičiek rozdelia na jednotlivé „bubliny“, ktoré prstami trochu uvoľníte a budú pôsobiť ako malé gule.

Alebo: šnúrový cop, nazývaný tiež krútený cop. Pre tento variant copu sa vlasy krútia v dvoch rovnako veľkých prameňoch nadol (ako šnúra). Potom sa tie dva zakrútené pramene preložia cez seba a ďalej sa krútia do jedného vrkoča.