Active Beauty
Účes: Pestrá bandana mama
Text: Astrid Doppler

Naštýlovaná

Účes: Pestrá bandana mama

Milujeme, keď vlasy nepadajú do očí, hlavne v lete. Bandana je trendy doplnok, ktorý sa postará o spestrenie a obmenu účesu.

Tieto štyri účesy so šatkou bandana sú jednoduché a efektné

Čo je na nich skvelé? Že sa dajú vpracovať do účesov extrémne rýchlo a stále vyzerajú top. Základom všetkých našich štyroch variácií je klasický konský chvost.

1. Nízky boho-chvost

Vlasy si zopnite do nízkeho chvosta. Okolo gumičky potom oviňte šatku bandana a jej konce nechajte len tak voľne visieť. Potom už len stačí malý vánok, ktorý sa so šatkou pohrá okolo uší a letný pocit ľahkosti sa dostaví okamžite. Ešte nedbalejšie a uvoľnenejšie účes pôsobí, ak si vlasoch vyrobíte pomocou kulmy veľké plážové vlny.

2. Elegantný drdol so zapletenou šatkou

Drdol je ideálny účes na horúce letné dni. Letný šmrnc a romantické zatočenie mu dodá farebná letná šatka.

Ako na to:

  • Vlasy zopnite do nízkeho chvosta.
  • Šatku pripnite sponkami o miesto, kde je uviazaný chvost.
  • Vlasy zapleťte do vrkoča a naspodku upevnite gumičkou.
  • Následne vlasy zatočte do drdola pomocou ďalších sponiek a ďalej už nič, len si užívajte svieži letný vánok na zátylku.

3. Bandana čelenka

Bandana čelenky pripomínajú tak trošku ikonickú kultovú tému „We can do it“, kde „Rosie“ spod vyhrnutých rukávov na overale demonštratívne napína bicepsy. Tento look teda nepochybne reprezentuje cool postoj k životu. Šatka bandana tu slúži vo vlasoch ako čelenka, ktorá je však prekrížená dole na zátylku a potom znovu zaviazaná smerom dohora na vrch hlavy. Jediné, čo potom potrebujete zvládnuť, je zaviazať pevný uzol. A mimochodom: Krátke končeky šatky na uzle môžu pri tomto nedbalom looku stáť do bokov.


4. Bandana, ktorá vás ochráni pred páliacim slnkom

V tomto prípade šatka pokrýva hlavu podobne ako v predchádzajúcom štýle. Vrchná časť vlasov je tu však úplne zakrytá – look sa skvele hodí na dni, kedy nie sme spokojné s vlasmi alebo keď chceme vlasy ochrániť pred slnečnými lúčmi. Preložte šatku tak, aby vám vznikol tvar trojuholníka. Strana šatky so záhybom smeruje dopredu a konce šatky sa už len zviažu na zátylku.