Active Beauty
Vlasy v lete: Chráňte ich pred vysušením

Starostlivosť

Vlasy v lete: Chráňte ich pred vysušením

Ak máte v lete plnú hlavu starostlivosti o pokožku, je čas obrátiť časť pozornosti aj na vlasy. UV žiarenie, soľ a chlór si totiž na našej korune krásy vyberajú svoju daň. A výsledok? Suché a lámavé vlasy.

Suché vlasy v lete: Šesť účinných tipov

  • Príjem tekutín napomáha aj hydratácii pokožky.
  • Z času na čas zmeniť cestičku vo vlasoch: Predídete tak spáleniu vlasovej pokožky.
  • Letné vlasové doplnky, ako je napríklad slamený klobúk alebo šatka bandana, skvele vyzerajú a poskytnú vlasom aj ochranu pred slnkom.
  • Fén, žehličku a tiež lak na vlasy by ste mali nechať zavreté v skrinke, bežný lak totiž obsahuje alkohol a ten vlasy a vlasovú pokožku vysušuje.
  • Pred plávaním si vlasy poriadne navlhčite vodou, aby v bazéne či v mori do seba zbytočne neabsorbovali chlór či slanú vodu. A ďalšie plus tohto triku: blondíny sa vyhnú nevzhľadnému žltkastému či zelenastému nádychu.
  • Umývanie vlasov po dni strávenom na pláži alebo pri bazéne je viac než nevyhnutnosťou. Šampónom sa z nich odstránia zvyšky soli, chlóru a tiež piesku.
  • Siahnite po tých správnych produktoch: Jemné šampóny, hydratačné kondicionéry a vlasové či olejové kúry na suché vlasy dožičia vlasom intenzívnu starostlivosť, ošetria ich a vlasy tak nebudú pripomínať slamené hniezdo.
  • Ak si vlasy na pláž zapletiete, chránite ich. Naopak rozpustené vlasy sú viac vystavené nástrahám v podobe vetra a slnka a tiež sa rýchlejšie zamotávajú.

Tieto letné účesy chránia vlasy pred vysušovaním:

Drdol z plážových vĺn

Správny styling dokáže ochrániť vlasy od korienkov až po končeky. Mimoriadne šetrný k vlasom je práve drdol z plážových vĺn. A ako naň? Vlasy si zatočte do drdola ešte za vlhka. Drdol zafixujte gumičkou. Gumičky scrunchies napríklad vyvíjajú na pokožku hlavy omnoho menší tlak ako bežné gumičky, čím sa minimalizuje lámanie vlasov. Scrunchie sa postará o to, že vlasy vyschnú do krásnych plážových vĺn bez toho, aby zostali na končekoch či v dĺžkach nevzhľadne zalomené. Zopár pramienkov môžete pokojne nechať padať voľne do tváre, štýlovo ju olemujú.

Francúzsky vrkoč zakončený v twiste

V lete jednoducho milujeme francúzsky vrkoč, vlasy nám totiž krásne drží od tváre. Ak chcete dožičiť vlasom ešte o čosi viac, pred zapletením do nich vpracujte bezoplachovú kúru. Do končekov, ktoré sú na vysúšanie asi najcitlivejšie, vmasírujte aj trošku oleja na vlasy. Potom už stačí vlasy len zapliesť do vrkoča a na konci ho zafixovať gumičkou. Áno, presne takto chic môžu vyzerať „letné vlasy“.