Active Beauty
Water wave: Trendy update vznešenej klasiky
Text: Magdalena Jahn

Retro vlny moderne

Water wave: Trendy update vznešenej klasiky

Ruku na srdce, nesnívali sme všetky o korune krásy presne ako vo filme Veľký Gatsby? S novou interpretáciou water wave štýlu sa tento sen stane skutočnosťou. Tento styling už samozrejme nie je len o prísnej elegancii, ako tomu bolo v 20-tych rokoch, dnes ho môžeme nosiť každý deň a vo vlasoch ho vyčarujeme úplne ľahko.

Water wave – ultra jednoduchý a skvelý na bežný deň

V pravidelných odstupoch sa jedna vlnka stretáva s ďalšou. To, čo na prvý pohľad pôsobí ako vysnívané déjà-vu našej blížiacej sa letnej dovolenky, je v skutočnosti unikátna ručná práca. Máloktorý účes si totižto vyžaduje toľko zručnosti, času a trpezlivosti ako samotný styling „water wave“.
A práve preto, že vieme, aká vzácna veličina je čas, a tiež vieme, že všetky rozhodne nedisponujeme talentom ako Odile Gilbertová alebo Jen Atkinová, slávi dnes tento vznešený účes svoj veľký comeback v modernej a nekomplikovanej verzii, ktorá je vhodná aj na každodenné nosenie.


„S-waves“ – takto vyzerá štýl water wave v roku 2023


Základ

V porovnaní s water wave klasikou prichádza účes „S-waves“ s dávkou štýlovej rokovej divokosti. Napriek tomu však disponuje tajomnou sofistikovanosťou, XL vlny krásne harmonizujú s beach waves a táto harmónia v nás evokuje retro štýl. To je dôvod, prečo tento trend dnes valcuje svet módy. Objasniť ho konkrétne? Jednoduché: Jednotlivé vlny by nemali dýchať prílišnou jemnosťou, mali by byť jasne rozpoznateľné a nápadne zatočené. Ako pomôcka poslúži písmeno S, presne to by mala každá jedna vlna pripomínať. Na styling tohto nového trendy looku potrebujete mať vlasy dlhé aspoň po bradu.


Styling s kulmou

Základom pre S-waves sú vždy suché vlasy. Pred tým, ako začnete vlasy natáčať, aplikujte na ne prípravok na ochranu vlasov pred teplom. Časť vlasov potom pripnite na vrchnú časť hlavy a začnite vlasy kulmovať od korienkov na vrchu hlavy, pekne pramienok po pramienku. Pramienok podržte v kulme pár sekúnd a potom ho umiestnite do posledného žliabku tej istej vlny – vytvoríte tak charakteristické písmeno S. Tento postup opakujte na všetkých pramienkoch vlasov, v ich dĺžkach. Čo je dôležité pre autentický výsledok? Čím je prameň vlasov širší, tým väčšia je vlna a tým výraznejší je aj retro efekt. Vlasy nakoniec starostlivo prečešte, účes zafixujte troškou laku na vlasy – hotovo!


So žehličkou za štýlovým trendovým účesom

Aj v tomto prípade je na vlasy najprv nutné použiť prípravok na ochranu vlasov pred teplom. Následne vlasy vypnite dohora. V tomto variante úpravy postupujte žehličkou vo vlasoch cik-cakovito, od korienkov až ku končekom – vytvoríte tak malé krivky, ktoré dodajú vlasom tú správnu dynamiku. Keď vlasy po úprave žehličkou dôkladne vychladnú, je dobré ich zafixovať úctyhodným množstvom laku na vlasy alebo gélom na kučery, aby vydržali čo najdlhšie a zostali krásne.


Čo je potrebné na styling

Najdôležitejšími nástrojmi na štýlovú interpretáciu water wave sú sprej na ochranu vlasov pred teplom, štipec alebo spona do vlasov, kulma alebo žehlička, lak alebo gél na vlasy a ak chcete, nakoniec môžete účes vyšperkovať aj leskom na vlasy v spreji.