Toto je dôvod, prečo je "wolf cut" absolútnym trendy lookom

Mnohé celebrity, vrátane Billie Eilish, Miley Cyrus a "Wednesday"- herečky Jenny Ortega preslávil rozstrapatený "wolf cut" a vyvolal tak na TikToku totálny ošiaľ. Ženy, ktoré sa ním hrdia, vyzerajú štýlovo a extrémne ležérne zároveň. Mix dvoch kultových účesov "shag" a "vokuhila" nemá s klasickými dámskymi účesmi už nič spoločné, tento mix vyzerá cool a rebelsky. Vďaka jemnému odstupňovaniu sa "wolf cut" hodí ku všetkým typom tváre a krásne zvýrazňuje líčne kosti.

Moderný "vlčí strih" vyzerá takto:


Účes definujú rozstrapatené končeky a výrazné odstupňované pramienky, jednoducho účes inšpirovaný divým vlkom. Predné vlasy sú kratšie, zadné o niečo dlhšie. Rozdiel v dĺžke vlasov je pri "wolf cut-e" jemnejší ako pri účese "vokuhila" – dobrá správa pre všetky tie, pre ktoré bol typický look 80. rokov až príliš. Či už máte krátke, stredne dlhé alebo dlhé vlasy, tento účes sa hodí ku každej dĺžke. Ak však máte skôr jemnejšie vlasy, stavte na kratší strih, účes bude vďaka kratšej dĺžke pôsobiť objemnejšie. Divokosť "wolf cut" najviac určuje ofina, napríklad "curtain bangs". Jediným predpokladom harmonického výsledku je, aby bola ofina zostrihnutá postupne.
A čo farba vlasov? V tomto smere sa fantázii medze nekladú: "wolf cut" vyzerá skvele rovnako v blond, ako aj v ryšavých či v tmavých alebo aj vo výrazne farebných vlasoch.


Ak sa už nemôžete dočkať, kedy nahodíte "wolf cut", po nožniciach unáhlene radšej nesiahajte. Look má byť divoký, v štýle "undone", diablik celkového "wolf cut-u" sa však skrýva v detailoch, respektíve v správnom odstupňovaní dĺžok – a myslite na to, že neúspešný pokus o odstupňovanie dorastá veru dlho. Preto je rozhodne lepšie, ak to necháte na odborníkov v kaderníckom salóne.


Styling "wolf cut-u" je úplne easy


V prípade kučeravých či zvlnených vlasov si "wolf cut" nevyžaduje žiadny špeciálny styling, pretože prirodzený, ležérny look vznikne sám od seba. Ak máte však rovné vlasy, odporúčame na vlasy použiť sprej na zvýraznenie textúry vlasov, ktorý sa krásne postará o bohatší objem. Ak chcete, na vnesenie väčšieho pohybu do vlasov použite kulmu.