Active Beauty
Prichádza účes, ktorý lichotí každej žene: Kitty Cut

Mačací vzhľad

Prichádza účes, ktorý lichotí každej žene: Kitty Cut

Ak sa zameriame na módne účesy, do popredia sa opäť dostávajú novinky z ríše zvierat. V roku 2024 si totiž fanúšikovia štvornohých miláčikov prídu na svoje. Nový look dostal meno Kitty Cut – milovníčky nových trendov upúta svojou minimalistickou sofistikovanosťou, superjednoduchým stylingom a mimoriadne ležérnym lookom v štýle „undone finish“. Prezradíme vám, čím je tento účes výnimočný a ako si ho vo vlasoch vyčarovať.

Čím sa vyznačuje Kitty Cut?

O štipku divokejší ako bob a zároveň menej rozstrapatený ako Wolf Cut: Kitty Cut, rovnako ako jeho predchodca, Wolf Cut, je inšpirovaný 70. rokmi 20. storočia a strihá sa približne na dĺžku po kľúčnu kosť. Strih je jemne odstupňovaný - avšak pôsobí podstatne menej strapato ako Wolf Cut. Moderný strih s objemom a príchuťou retra krásne dotvára ofina v štýle Curtain Bangs.

Komu sa hodí tento strih?

Podobne ako dlhý bob, aj Kitty Cut sa hodí naozaj každej dáme. Prečo? Pretože sa hodí ku každému typu tváre a každej štruktúre vlasov. Tento módny strih dodáva veľmi tenkým a skôr jemným vlasom väčší objem a tiež ten správny šmrnc. Naopak hrubým a hustým vlasom lichotí mierne odstupňovanie, ktoré vo vlasoch vyčaruje potrebnú ľahkosť.

Ako na styling Kitty Cut?

Strih vynikne najlepšie, keď si vlasy vyfúkate v predklone na okrúhlej kefe. K tomu postačí už len naniesť do vlasov trošku textúrovacieho spreja. Dámy, ktoré majú vyslovene problém s fúkaním vlasov, si môžu nechať vlasy coľne vyschnúť.. Aj v takomto prípade sa však odporúča použiť stylingové prípravky na zvýraznenie objemu, napríklad suchý šampón.

Mačacie inšpirácie z webu

Ak na Instagrame alebo TikToku zadáte do vyhľadávača výraz Kitty Cut, nájdete nespočetné množstvo príspevkov, v ktorýmch dominuje tento strih. A čo je na ňom cool? Na TikToku je aj niekoľko videí, ktoré vysvetľujú, o čo v tomto stylingu ide.

Päť naozaj skvelých lookov pre inšpiráciu:

Výrobky, z ktorých si budú vaše vlasy priasť (ako mačky)

S vôňou lotosu

PEnové tužidlo od alverde NATURKOSMETIK

Kúpiť teraz na mojadm.sk

Vitaj, objem!

Ultra Volumen Spray od Balea

Kúpiť teraz na mojadm.sk

Ako umyté, aj bez umývania

Suchý šampón od batiste

Kúpiť teraz na mojadm.sk