Active Beauty
Kedy sú tablety do umývačky riadu šetrné k životnému prostrediu?
Text: Anna Theresa Lohninger

dm GREEN IDEAS

Kedy sú tablety do umývačky riadu šetrné k životnému prostrediu?

Najmä v kúpeľni máme radi poriadok a čistotu. Lesklé umývadlo a voňavá toaleta sú jasnými ukazovateľmi čistoty. Úspešné čistenie v domácnosti často sprevádzajú agresívnejšie chemikálie, ktoré končia v odpadovej vode. Čistota však môže byť šetrná aj k vode - dokonca aj s tabletkami do umývačky riadu, ktoré už máte doma! Čo robí tablety do umývačky riadu šetrnými k životnému prostrediu?

Sú tablety do umývačky riadu šetrné k životnému prostrediu?

Výrobok je šetrnejší k životnému prostrediu vtedy, keď neobsahuje látky, ktoré prírode škodia. Kedy sú tablety do umývačky škodlivé voči životné prostredie? Keď obsahujú benzotriazol, ktorý sa následne dostáva do vody a môže mať hormonálny účinok na živé tvory. Údajne vedie k neplodnosti a ohrozuje biodiverzitu vodných organizmov. Okrem toho táto látka koluje v prírodnom kolobehu veľmi dlho, až kým sa nerozloží - v čističkách odpadových vôd sa dá len ťažko odfiltrovať. To tiež predstavuje hrozbu pre našu kvalitnú pitnú vodu a malo by nás to viesť k zamysleniu pri kúpe.

Tablety do umývačky riadu bez benzotriazolu sú preto šetrnejšie k životnému prostrediu. Značky ochrany životného prostredia, ako je environmentálna značka EÚ, nám zaručujú, že označený výrobok neobsahuje benzotriazol. Záložky do umývačky riadu Nature od spoločnosti Denkmit sú označené touto pečaťou.

Šetrná kvalita

To, že tablety sú šetrné k životnému prostrediu, neznamená stratu kvality a účinku! Prírodné tablety od spoločnosti Denkmit prešli ekologickým testom. Sú balené vo fólii rozpustnej vo vode a ponúkajú čistiaci prostriedok, oplachovací prostriedok a špeciálnu soľ v jednom: praktické a s menším odpadom z obalov!

Upcyklácia: načo?

Udržateľnejšie tablety sú vhodné nielen na ekologickejšie umývanie riadu. Malé balenia sú tiež priam predurčené na nahradenie niektorých čistiacich prostriedkov.

Tu je niekoľko tipov na ďalšie použitie tabliet do umývačky riadu:

Ako čistiaci prostriedok na toaletu: Rozpustite tabletu vo vode a nechajte tekutinu pôsobiť v toalete cez noc. Potom vydrhnite toaletu kefou.
Boj proti vodnému kameňu: Nalejte horúcu vodu do fľaše s rozprašovačom a rozpustite v nej tabletu na umývanie riadu. Toto je zázračná zbraň proti odolným usadeninám vodného kameňa v kúpeľni!
Ako čistič odtoku v kuchyni a kúpeľni: Rozpustite tabletu v horúcej vode a vylejte ju do odtoku. To pomáha uvoľňovať vlasy a iné nečistoty.
Na odfarbenie bielej bielizne: Naplňte umývadlo horúcou vodou, rozpustite tabletu a namočte do nej bielu bielizeň. Potom dobre opláchnite.